U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

SOUTĚŽ O 5 CD

Kategorie: Volný čas | Autor: rb, FOTO MILOŠ SCHMIEDBERGER a archiv

MODRAVÉ DÁLKY VOLÁNÍ

Právě tak se jmenuje další album z produkce hudebního vydavatelství Multisonic, které vám dnes chceme představit. Jde o další velmi zdařilý výběr z edice Niagara.

S písněmi dýchajícími jemnou nostalgií se na ní sešly špičky české country: Helena Maršálková, Michal Tučný, Věra Martinová, Jan Vyčítal, František Nedvěd, Wabi Daněk, Taxmeni a Jitka Vrbová. Zpěvačku s krásným hutným altem, jíž jsou blízké trampské i country písničky, spirituály a jazz (ten ze všeho nejvíc), jsme si nechali na konec, protože právě s ní jsme si o novém kompaktu povídali.”Je to dvacítka pěkných melodií. Každý jsme do alba přispěli svými oblíbenými. Většinou je mají zúčastnění na svém repertoáru, ale jsou i výjimky. Jde právě o píseň Modravé dálky volání, kterou znám z filmu a vždycky se mi moc líbila. Takže se mi splnilo jedno dávné přání. Vyvolává ve mně vzpomínky na mládí, kdy jsem často pobývala v Brdech, sedávali jsme u ohníčků, hráli, zpívali… Mám tam pořád spoustu přátel a jsem ráda, že teď budu mít víc času se za nimi vypravit.”Jitka Vrbová se totiž až do loňského podzimu věnovala zpěvu vedle pedagogické práce. Osmatřicet roků učila na druhém stupni základní školy hudební výchovu a češtinu. Desítky dětí inspirovala svým příkladem – a vyslala je na hudební dráhu. Ve vaší fonotéce by vedle výše zmíněné neměla chybět ani deska spirituálů nazvaná Erastus a Jiří Suchý, na níž se Jitčin alt spojil s mužským čtyřhlasem; milovníky jazzu pak nadchne deska Metropolitan jazz band & Jitka Vrbová (zejména pak její dueta s trombonistou Josefem Bažíkem Pavelkou). Ale je čas soutěžit.

Z kterého českého filmu je píseň Modravé dálky volání:

1. Modrý závoj

2. Minulost Jany Kosinové

3. Měsíc nad řekou

Odpovědi posílejte do 31. března na adresu naší redakce. Pět soutěžících, kteří zvolí správnou odpověď, obdrží od Multisonicu CD Modravé dálky volání.

SOUTĚŽ O 5 CD