Snídaňové soupravy

kávovar na překapávanou kávu

Kávovar na překapávanou kávu ze snídaňové edice Eco Conscious Edition značky Philips. Foto: Datart

Při přípravě snídaně většinou používáme různé elektrospotřebiče. Na pracovní desce se hezky vyjímají, jsou-li od jedné značky a ze stejné designové řady.

Někdo si vystačí s rychlovarnou konvicí pro přípravu čaje, jiný potřebuje k probuzení silnou kávu z kávovaru nebo překapávanou kávu. Dalším adeptem na žádaný spotřebič může být topinkovač, který dodá křupavost i staršímu pečivu. Pro rozmixování ovoce na zdravý nápoj plný vitamínů (smoothie) můžeme používat ruční tyčový mixér nebo speciální malý mixér na smoothie. Někdo využije i citrusovač, šlehač mléka a další přístroje.

snídaňová souprava spotřebičů Philips

Snídaňová souprava Eco Conscious Edition značky Philips zahrnuje kávovar, topinkovač a rychlovarnou konvici. Spotřebiče jsou z neobvyklého materiálu – z bioplastu, který je vyroben z použitého kuchyňského rostlinného oleje (foto: Datart)

Co umí konvice a topinkovač

Pokud si už budeme pořizovat nové spotřebiče, stojí zato se zamyslet nejen nad jejich vzhledem, ale i nad tím, jaké funkce nám mohou nabídnout. Rychlovarné konvice si lze vybrat v různých velikostech podle toho, jaké množství vody potřebujeme většinou ohřívat. Některé navíc nabízejí nastavení několika teplot pro přípravu například bílého, zeleného či černého čaje, pro instantní nápoje a podobně.

snídaňová sada spotřebičů lidl

Elegantní sada kuchyňských spotřebičů značky Silvercrest v modré barvě s detaily v dekoru dřeva nabízí rychlovarnou konvici, topinkovač a tyčový mixér (foto: Lidl-shop)

spotřebiče smeg

Spotřebiče SMEG zaujmou retrostylem a výrazně červenou barvou. Vybrat si můžeme topinkovač, pákový kávovar a kávovar na překapávanou kávu, ale i rychlovarnou konvici ve dvou velikostech, citrusovač, šlehač mléka a další. Foto: Smeg

Topinkovače zas mohou mít vedle několika stupňů opečení i funkci rozmrazování nebo udržování teploty. Liší se i velikostí, běžné jsou ty na dvě topinky, některé opečou najednou i čtyři. Nebo mohou mít dvě dlouhé štěrbiny na velké krajíce chleba. Praktický je i nástavec na rozpečení velkých kusů pečiva.

Text: Iva Tvrzová
Foto: se svolením firem Smeg, Datart, Lidl

Snídaňové soupravy