U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

ŠNEČÍ ULITY JAKO DEKORACE

Kategorie: Inspirace | Autor: VERONIKA PILAŘOVÁ A IVA TVRZOVÁ

Loni jsme vám poradili, jak ze šnečích ulit vytvořit hezký obrázek. Dnes přinášíme další nápady, jak šnečí ulity využít.

Prázdných ulit najdete i na jaře a začátkem léta na slunných stráních či pod keři dost. Stačí vybrat ty nepoškozené a doma je dobře umýt. Nejlépe na pár hodin namočit do teplé vody a pak kartáčkem očistit. Na nečistoty uvnitř pomůže proud vody nebo zahnutý drátek s namotanou vatou. Po opláchnutí a důkladném oschnutí jsou ulity připraveny pro naše tvoření.

KVĚTINÁČ S ULITAMI

Tam, kde by nerostly živé květiny, můžeme naaranžovat květináč, plný ulit. Připravíme si větší množství hezky vybarvených ulit, ozdobný květináček, čtvrtku, kousek juty, špejli, aranžovací hmotu, noviny nebo hobliny, tavnou pistoli nebo lepidlo Herkules, případně sponkovačku.

ULITY SPOUTAJÍ ZÁVĚS

Ulitami, navlečenými na stužce, můžeme svázat závěs na okně nebo dveřích, aby nepoletoval a byl úhledně stažený u strany.

   Kromě ulit potřebujeme úzkou stužku, ostrý špičatý nůž nebo slabý vrtáček na vyvrtání otvorů do ulit a vhodné akrylové barvy ladící s textilem. Ulity můžeme ponechat i přírodní. Na stužku navlékáme ulity jedním směrem, aby se na sebe skládaly.

REALIZACE: VERONIKA PILAŘOVÁ

***

VYRÁBÍME DEKORACI Z ULIT

1) Ze čtvrtky si připravíme kornout, aby se velikostí hodil ke květináči. Kornout spojíme tavnou pistolí nebo sponkovačkou. Vyplníme pevně zmačkanými novinami či hoblinami. Nebo použijeme kužel z aranžovací hmoty.

2) Papírový kužel pevně ovineme jutou a konce dole zastrkáme dovnitř, aby se látka neuvolnila. Aranžovací kužel polepíme přesně střiženou jutou.

3)Tavnou pistolí lepíme ulity po obvodu kužele, postupujeme v řadách.

4) Do dna kužele vpíchneme špejli a vsadíme do květináče, vyplněného aranžovací hmotou, novinami nebo hoblinami.

1) Na ulity naneseme pomocí houbičky uchycené v kolíčku vhodný odstín barvy.

2) Ostrým nožem nebo vrtáčkem uděláme do ulit v nejširší části dírku.

O autorovi| TEXT: VERONIKA PILAŘOVÁ A IVA TVRZOVÁ

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO: VERONIKA PILAŘOVÁ, PAVEL VESELÝ A MICHAL TVRZ

ŠNEČÍ ULITY JAKO DEKORACE