U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Saláty (na záhon i do květináče)

Kategorie: Zahrada | Autor: Jaroslav Našinec

Máte rádi křehký salát? Pak si vyzkoušejte tyto letošní světové novinky – zelenolistý salát Salanova Virtuose a červenolistý Salanova Lagon. Patří k “růžičkovým” salátům, to znamená, že se po odříznutí hlavního stonku rozpadnou na “růžičky” (srdíčka) listů. Jeden řez – a salát je celý rozebraný. Zvenku vypadají podobně jako kadeřavé saláty, jsou však mnohem chutnější. Všechny lístky jsou křupavé a šťavnaté, nikdo nemůže dostat lepší nebo horší části salátu. Utržené vydrží dlouho jako čerstvé, pozdě uvadají i v nálevu a nejsou nahořklé. Semena vyséváme od února do truhlíku a od dubna do srpna i přímo na záhon (asi 0,5 centimetru hluboko). Při teplotě 5 až

15 °C vyklíčí do čtrnácti dnů. Sazenice vysazujeme asi 25 centimetrů od sebe. Pozor: při teplotě nad 15 °C semena těchto salátů nevyklíčí. V letních měsících je proto raději vysévejte do truhlíku a dejte jej do stínu nebo třeba na chladnou chodbu.

Saláty jsou vyšlechtěny tak, aby odolávaly chorobám a plís-ním. Pěstovat je můžete také ve větších nádobách na balkonech a terasách. Bez problémů snášejí i slabší mrazíky. Používají se i jako BIO potravina. Vyzkoušejte si je, zklamáni určitě nebudete.   

Semínka zasílá na dobírku AEV-VS, Jana Masaryka 58, 120 00 Praha 2, tel.: 728 385 042, tel./fax: 224 256 816, e-mail: aev.vs@post.cz. Salát Salanova Virtuos, Lagon nebo směs – vždy 20 semen za 32 Kč.

Saláty (na záhon i do květináče)