U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

DŘEVĚNÉ POSEZENÍ

Kategorie: Zařizujeme | Autor: IVA TVRZOVÁ

V teplých dnech využíváme zahradu jako „druhý obývák“. Nesmí tu tedy chybět pohodný odpočinkový nábytek. Měl by přitom korespondovat se stylem zahrady a domu.

Uchaty a chalupy rozhodně neuděláme chybu, zvolíme-li nábytek dřevěný, třeba i poněkud robustnější. Dřevěných židlí, křesel, stolů, laviček i lehátek v klasickém provedení je v obchodech velký výběr. Možná ale toužíte po něčem trochu jiném…

   Ve venkovské zahradě u lesa vypadá dobře nábytek z hrubě opracovaných silných kmenů, připomínající trampské posezení u táboráku. Do zahradního zákoutí s bohatě vzrostlou zelení můžeme „schovat“ i robustnější nábytek z masivního dřeva, originálně tvarovaný a třeba i napevno zabudovaný, který by na hladkém trávníku působil příliš mohutně. Sem zvolíme spíš nižší židle a křesílka.

   Do různých koutů zahrady, s hezkým výhledem nebo naopak schovaných před zvědavými zraky ostatních, postavíme samostatné lavičky nebo křesílka.

Lavička s ozdobně tvarovaným opěradlem bude ve stínu pod stromem lákat k romantickému posezení, z křesílka mezi záhony květin si budeme vychutnávat jejich vůni.

www.egoe.cz, www.kettler.cz

***

KDYŽ SE ŘEKNE odolné dřevo

* TEAK

je exotická dřevina, které nevadí dlouhodobý pobyt pod širou oblohou. Pro zachování původní barvy napustíme nábytek jednou za rok teakovým olejem.

* ROTIMBER®

je speciálně zušlechtěné dřevo amerického akátu, které odolává nepříznivému počasí a zachovává si i bez údržby stále stejný vzhled.

* THERMOWOOD®

je tepelně upravené dřevo borovice, které už dále nevysychá, jeho povrch je dokonale hladký, nepotřebuje žádnou povrchovou úpravu. I venku zůstává stále stejné.

O autorovi| TEXT: IVA TVRZOVÁ

Popisy k obrázkům

Pohodlný nábytek Landhaus Ascona z odolného Rotimberu (Kettler)

Lehátku z borovice s úpravou Thermowood voda nevadí (Egoé)

Pevně zabudovaný stůl lemuje lavice z fošen na cihlové zídce

Dříve tolik oblíbená zahradní lavice může dostat výrazně barevný kabát

Lavice Polienko má sedák z naštípaných dubových polen (Egoé)

Autor fotografií: FOTO: EGOÉ, KETTLER, SLOVART A ARCHIV

DŘEVĚNÉ POSEZENÍ