Rychlé vaření i zavařování

Také si na chalupě rádi odpočinete od vaření, ale zároveň máte chuť na poctivý guláš či zmrzlinu z čerstvých jahod? Ke snadnému a rychlému vaření vám pomůže multifunkční kuchyňský přístroj Thermomix.

 

Výsledkem vaření v Thermomixu může být například zeleninové ratatouille

 

Nejenže si za půl hodiny uvaříte chutné jídlo, ale zároveň můžete zpracovat úrodu ze zahrádky, třeba uvařením rybízového džemu či přípravou ovocných džusů a sirupů z čerstvého ovoce.

 

Malý spotřebič velkým pomocníkem
Komfort, který máte doma, si můžete dopřávat i na své chalupě. Kuchyňského pomocníka, který nezabere víc místa než papír A4, snadno vložíte do auta a převezete ho kamkoli. V klidu si navaříte třeba husté krémové polévky ze sezónní zeleniny. Nastavíte správnou teplotu a vhodnou úpravu pokrmu a zatímco se polévka vaří, můžete si vychutnat svůj šálek kávy na zahrádce – nečeká vás žádné zdlouhavé stání u plotny ani obavy z toho, zda polévka nevyteče z hrnce.

 

S multifunkčním příštrojem Thermomix zvládnete připravit řadu jídel

Domácí čerstvé pečivo
Také milujete snídani s křupavými čerstvým pečivem namazaným máslem? Jestliže se vaše chalupa nachází mimo civilizaci nebo se vám nechce běžet po ránu do obchodu pro čerstvý chléb, udělejte si voňavý chlebík nebo jiné pečivo snadno v tomto pomocníkovi.
Thermomix vám s jeho přípravou pomůže od samotného začátku – nejdříve pšenici naváží a během několika vteřin semele hrubozrnnou mouku. Pšeničná mouka obsahuje nejvíce lepku, a proto nejlépe kyne. Thermomix umí kvásek zahřát na správnou teplotu, proto je jeho zadělávání velmi rychlé – těsto na chléb vykyne již za 15 minut. Šikovný pomocník také uhněte těsto a na vás už je jen vytvarovat bochník chleba. Vyzkoušejte do domácího chleba nebo bagety přidat rajčata a olivy. K čerstvému křupavému chlebu si snadno a rychle připravíte lahodné pomazánky.

 

Můžete jej využít třeba jako parní hrnec

Opravdu je multifunkční
Díky jeho 12 funkcím můžete v kuchyni jednoduše popustit uzdu vlastní kreativitě. Thermomix je mixér, hnětač, kuchyňská váha, pánev, hrnec, parní hrnec, mlýnek, šlehač, krouhač, drtič, vařič atd. Nezáleží na tom, pro kolik lidí chcete vařit, zda chcete vařit jednoduchá, nebo rafinovaná jídla – tento všestranný talent docílí vždy skvělých výsledků.

 

TIP
Nové recepty naleznete na svetreceptů.cz nebo na thermomix.cz. Thermomix dělá z každodenního vaření nezapomenutelný kulinářský zážitek! A vařit můžete i se svými dětmi.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Rychlé vaření i zavařování