Přírodní oleje pro zachování krásy dřeva

Rubrika: Market

Použití olejů a materiálů na bázi přírodních olejů pro ochranu a ošetření dřeva je staletími prakticky ověřené a nenahraditelné. Příroda si tedy sama dokáže najít (ukázat) optimální způsob ochrany dřeva.

V nabídce COLORLAKu www.colorlak.cz/sortiment je řada materiálů, které jsou postaveny právě na přírodních olejích a dalších obnovitelných zdrojích, které svou přívětivost k životnímu prostředí mají přímo zakódovanou v sobě. Tyto oleje a lazury se vpíjí hluboko do struktury dřeva a vytváří tak velmi silnou a dlouhodobou ochranu. Řada těchto materiálů má současně různé atesty, např. pro dětský nábytek a hračky. To vše společně dokládá jejich vysokou kvalitu, odolnost a šetrnost k našemu životnímu prostředí.

Ochranu dřeva v její přirozené podobě nabízí přírodní bezbarvé oleje doplněné o speciální UV ochranné absorbéry. Příkladem je TERASOIL O1014 – olej na terasy s UV ochranou.
www.colorlak.cz/sortiment/detail/terasoil-o1014
TERASOIL je bezbarvá směs přírodních olejů určená k odolnému ošetření a ochraně dřeva v exteriéru případně i interiéru. TERASOIL slouží pro vysokou ochranu nového i starého dřeva na terasách, zahradního nábytku (stoly, židle, lavičky), fasádních obkladech, pergolách, plotech i třeba vnějšího obložení saun z exotického i tuzemského dřeva. Olej dřevo regeneruje, ošetřuje a oživuje jeho starý, zašedlý a matný povrch. TERASOIL je vhodný pro všechny druhy dřeva (měkkého i tvrdého) tuzemského, ale zvláště exotické a tvrdé dřeviny a také pro thermowood, a poskytuje mu přirozený hedvábný vzhled a výbornou ochranu proti vodě, vlivům počasí i UV záření (zvýšená odolnost). Olej příjemně voní (nezapáchá po rozpouštědlech) a má optimální konzistenci, která se napouští hluboko do dřeva a zachovává jedinečnou přírodní kresbu. Vydatnost je 10-15 m²/l v jedné vrstvě, u tvrdých dřevin a při průběžném ošetřovacím nátěru je vydatnost vyšší a postačí jen jeden nátěr.

Je potřeba připomenout klasiku – penetrační lazuru s olejem LUSONOL S1023.
https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/lusonol-s1023
LUSONOL je určen pro matné nátěry dřeva v exteriéru i interiéru. LUSONOL zachovává dřevu jeho jedinečnou charakteristickou kresbu i strukturu a současně ji barevně zvýrazňuje. Vysoký podíl přírodního oleje proniká hluboko do struktury dřeva a tím mu optimálním způsobem zajišťuje dlouhodobou ochranu. Lazura do dřeva ideálně vsákne, nevytváří lakovou vrstvu, tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje trvale vysokou paropropustnost – dřevo neomezeně dýchá. Nové i opravné nátěry LUSONOLem mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace. Kvalitní pigmenty poskytují LUSONOLu vysokou odolnost proti povětrnosti a zejména vůči UV záření. Bezbarvé provedení není vhodné pro přímé použití v exteriéru, ale s oblibou se používá jako napouštědlo pod olejové a syntetické nátěrové hmoty. Pro ochranu dřeva před biologickými škůdci v exteriéru, nebo pro náročné plochy v interiéru (sklepy, prádelny apod.) doporučujeme dřevo napustit fungicidním napouštědlem FUNGISTOP S1031 nebo řady LIGNOSTOP. LUSONOL má široké použití např. na zahradní stavby a nábytek, pergoly, ploty, dřevěné konstrukce, chaty, chalupy, dřevěné obložení, štíty, krovy, okna. Na výběr je 17 přírodních odstínů a bezbarvá varianta. Unikátní receptura s vysokým obsahem přírodního oleje zajišťuje vysokou vydatnost 15-20 m²/l v jedné vrstvě. LUSONOL natře dvojnásobek, díky tomu stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu dřeva pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům! S LUSONOLem, tak ušetříte 33-50% svého času a celkových nákladů.

Moderním a profesionálním řešeních ochrany dřeva je jednovrstvá PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020.
www.colorlak.cz/sortiment/detail/profi-olejova-lazura-o1020
OLEJOVÁ LAZURA je určena pro kvalitní a dlouhodobou ochranu dřevěných ploch, konstrukčních prvků a staveb jako jsou domy, chaty, sruby, ploty, pergoly, zahradní nábytek, dětská hřiště apod. ve venkovním prostředí. Lazuru lze použít i v interiéru např. na dřevěné krovy, obložení, dětský nábytek. OLEJOVÁ LAZURA je příznivá k životnímu prostředí, protože vysoký obsah sušiny (oleje) výrazně snížil emise organických rozpouštědel (VOC) a také proto, že rozhodující část (65%), lazury pochází z přírodních, obnovitelných zdrojů.
Vysoký obsah sušiny cca 80%, zabezpečuje, že jednou vrstvou OLEJOVÉ LAZURY je dosaženo stejných ochranných vlastností jako u 2-3 nátěrů klasických penetračních lazur, při celkové vydatnosti až 25 m²/l. Tím se výrazně snižují celkové náklady na nátěr a nám to umožňuje mluvit o jednovrstvé lazuře. Mimořádné jsou zde také časové úspory, kdy stačí jeden nátěr a je hotovo. Na výběr je 13 přírodních odstínů (maximální UV ochrana) a bezbarvá varianta.

Zdroj: PR článek společnosti COLORLAK, a.s.

Komerční prezentace

Uložit

Přírodní oleje pro zachování krásy dřeva

Zajímavé