Pro krásnou zahradu a báječnou úrodu

Rubrika: Market

Zima už pomalu ztrácí svou vládu a na dveře klepe jaro. Půda se probouzí ze zimního spánku a je zapotřebí ji dopřát ozdravnou péči. A nejen půdě, ale i trávě, keřům, květinám a zeleninovým záhonkům.

Je tedy třeba, aby půda dostala rychle všechny potřebné živiny. Určitě není od věci stávající hlínu v záhonech „přikrmit“ kvalitním substrátem – ať už z kompostu nebo přímo koupeným ve specializované prodejně. Vhodná je i klasická rašelina. Do záhonů i truhlíků je ideálním řešením univerzální zahradnický substrát. Jeho využití je široké a jako základ bohatě postačí pro pěstování všech květin i plodin. Takový substrát je vhodný i do skleníků a měl by obsahovat všechny základní živiny a mikroprvky na první období růstu. Na trhu jsou k dispozici i substráty specializované, jako například pro muškáty, pokojové rostliny nebo zeleninu.

Zde najdete několik tipů na kvalitní substráty a hnojiva a jejich využití.

Pro každou zahradu

Univerzálně použitelný zahradnický substrát pro výsadbu a přesazování květin do truhlíků, pro mobilní zeleň či na výsadbu zeleniny, stromů a keřů. Urychluje tvorbu kořenového balu, přispívá k zadržování vláhy a zlepšuje zásobování rostlin vodou. Substrát je zdrojem všech základních živin a mikroprvků na první období růstu, díky čemu je vhodný do skleníků.

Cererit originál je oblíbené a generacemi prověřené hnojivo k základnímu hnojení i přihnojení rostlin na celé zahradě. Ideální pro výživu ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Cererit originál je bohatý na všechny základní živiny a stopové prvky, působí ihned po rozhození kolem rostliny a vydrží v půdě až 2 měsíce. Díky své formě se výborně aplikuje.

Kravský hnůj je organickým hnojivem vyrobeným z kravského hnoje a separované kravské kejdy. Peletovaná forma hnojiva usnadňuje manipulaci a aplikaci, neobsahuje klíčivá semena plevelů a živiny se z hnojiva uvolňují postupně. Hnůj zvyšuje podíl humusu v půdě a přispívá k vyšší úrodnosti.

Pro krásné květiny

Substrát pro muškáty je skvělou volbou pro pěstování a přesazování muškátů a jiných balkonových rostlin. Podporuje násadu nových květů, zajišťuje optimální provzdušnění kořenového balu a rovnoměrně zásobuje rostliny vodou. Obsahuje vybrané druhy rašelin a vyzrálý kompost, které dodávají bohaté živiny. Substrát je vhodný i do samozavlažovacích truhlíků.

Kapalné hnojivo Balkón je vhodné pro všechny druhy muškátů, begonií a balkónových květin – petunie, verbeny, fuchsie, lobelie a další. Má rychlý hnojivý účinek, podporuje růst a tvorbu nových květů a je vhodné po celou dobu vegetace.

Pro ovoce a zeleninovou zahrádku

Cererit hobby pro zeleninu je ideálním zdrojem významných živin pro všechny druhy pěstované zeleniny. Výrazně podporuje zdravý růst a vzhled zeleniny a přispívá k bohaté a chutné úrodě.

Cererit pro jahody dodává veškeré živiny pro jahody, drobné ovoce a ovocné stromy v průběhu vegetace. Zajišťuje bohatou násadu květů a následně chutné a šťavnaté plody. Kombinované složky hnojiva účinkují jak okamžitě, tak až po dobu 2 měsíců. Hnojivo má granulovanou formu pro snadnou aplikaci.

Cererit pro brambory je speciálně připravené hnojivo přesně pro potřeby pěstování kvalitních brambor. Zabezpečí zdravý vývoj hlíz až do sklizně, bohatý obsah živin přispívá k výnosnosti úrody a zvyšuje odolnost brambor při skladování. Hnojivo působí v půdě až 2 měsíce.

Pro zdravý trávník

Trávníkový substrát je vhodný k použití především při zakládání nových travních ploch, ale i při opravách, obnovách a dosetí stávajících trávníků. Je připraven z vytříděné jemné rašeliny, prosetého a tříděného písku, mletého dolomitického vápence a je obohacen hnojivem se základními živinami.

Speciální a velmi účinná regenerační trávníková směs 3v1 je určena k urychlení obnovy travních ploch například po vertikutaci, ale také po skončení jakýchkoliv terénních úprav, které narušily váš trávník. Obsahuje vše, co váš trávník potřebuje k rychlé regeneraci a nastartování intenzivního růstu travní porost: skvěle klíčící směs travních semen, přírodní zeolit a kvalitní přírodní organické hnojivo.

Trávníkové hnojivo jaro-léto je výbornou volbou pro jarní vydatné hnojení, základní vyhnojení půdy před založením trávníku i přihnojování trávníků v průběhu roku. Obsahuje vysoký podíl dusíku pro bujný růst trávy a zároveň pro výrazné omezení růstu mechů a plevelů. Hořčík obsažený v hnojivu dodá trávníku sytě zelenou barvu, hnojený trávník lépe regeneruje, obnovuje svoji listovou plochu a zlepšuje svůj celkový vzhled. Hnojivo má granulovanou formu pro snadnou aplikaci.

Dusíkaté hnojivo Mech Stop s vysokým obsahem železa je vhodné pro všechny typy trávníků. Železo dodává trávníku sytě zelenou barvu a výrazně omezuje růst mechů. Hnojivo se aplikuje rozhozem na suchý travní porost na jaře a po sečení.

Ať už jste sváteční zahrádkáři nebo pěstujete květiny a plodiny ve velkém, výběr kvalitního substrátu a správného hnojiva rozhodně nepodceňujte. Investice do nich, přestože nejsou rozhodně nijak závratné, se vám mnohonásobně vrátí.

Více informací na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Pro krásnou zahradu a báječnou úrodu