U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PRIMALEX(r) představuje speciální nátěry do interiéru

Kategorie: Komerční prezentace | Autor:

PRIMALEX PRIMER

* Základový nátěr izolující skvrny od vody, nikotinu, kouře i extrémně špinavé zdi

* Výborná soudržnost na všechny podklady včetně umakartu, plastů a neželezných kovů

* Propustný pro vodní páry

* Dodáván i v jednolitrovém balení

* Barva: bílá

* Balení: 1,4 kg, 7,5 kg

Primalex PRIMER lze nanášet štětkou, válečkem nebo stříkáním při minimální teplotě + 5 °C. Neředí se, zředění vodou se může negativně projevit na schopnosti izolovat skvrny. Podklad musí být suchý, pevný a zbavený prachu. Skvrny se nemusí omývat nebo jinak upravovat. Po provedení základního nátěru Primalexem Primer se může objevit prosvítání podkladu, pokud byla dodržena tloušťka nátěru 1 kg na 7-9 m2, není na újmu izolačních schopností Primalexu Primer. Po dokonalém zaschnutí min. 4-6 hodin při teplotě 20 °C lze nanášet vrstvu krycího nátěru řady Primalex. Podle požadavků na vzhled a odolnost nátěru doporučujeme v interiéru provést finální úpravu Primalexem Polar, Fortissimo nebo Plus.

PRIMALEX MYKOSTOP

* Nátěr chránící stěny před plísněmi

* Výborná bělost, kryvost a odolnost proti otěru za sucha

* Propustný pro vodní páry

* Dodáván i v jednolitrovém balení

* Barva: bílá

* Balení: 1,4 kg, 5,6 kg, 7,5 kg, 15 kg

Podklad pro nátěr musí být pevný. Před malováním je nutné za mokra odstranit viditelné plísně běžně dostupnými a schválenými prostředky (např. SAVO proti plísním), silnější vrstvy starých nátěrů je po likvidaci plísní vhodné oškrábat. Při malování na velmi savý podklad ředíme Primalex Mykostop pro nultý – penetrační nátěr 1:0,75 (1 díl Primalexu Mykostop: 0,75 dílu vody). Tento nátěr podklad zpevní. Pro první vrstvu nátěru ředíme 1 díl Primalexu Mykostop 1 dílem vody, pro druhou dílem třetinovým. Po důkladném promíchání jej nanášíme plyšovým válečkem nebo malířskou štětkou. Při malování válečkem se nevracíme vícekrát na jedno místo, abychom nestrhli původní vrstvy nátěru. Vzhledem ke ztekucujícím účinkům přítomné disperze doporučujeme připravený nátěr během malování občas promíchat. Tónování provádíme vodou ředitelnými malířskými barvami s přídavkem disperzního lepidla. Primalexem Mykostop natíráme jen tu část stěny, na které se vyskytují plísně. Zbytek plochy je vhodné vymalovat Primalexem Polar nebo Karton.

Prima řešení pro vaše stěny

PRIMALEX PLUS

* Nátěr na omítky a sádrokartonové desky v interiérech

* Vysoká bělost, kryvost a odolnost proti otěru

* Cenová dostupnost

* Propustný pro vodní páry

* Možnost tónovat do různých barevných odstínů, např. přípravkem Primalex Tekutá tónovací barva

* Barva: bílá

* Balení: 5,6 kg, 7,5 kg, 15 kg, 40 kg

PRIMALEX POLAR

* Nátěr na omítky a sádrokartonové desky v interiérech

* Vysoká bělost, kryvost a odolnost proti otěru

* S jarní vůní

* Propustný pro vodní páry

* Možnost tónovat do různých barevných odstínů, např. přípravkem Primalex Tekutá tónovací barva

* Dodáván i v jednolitrovém balení

* Barva: bílá

* Balení: 1,4 kg, 5,6 kg, 7,5 kg, 15 kg, 40 kg

PRIMALEX PLASTIK

* Nátěr na reliéfní malbu vnitřních omítek a sádrokartonových desek

* Vysoká bělost

* Bez přídavku písku a pilin

* Propustný pro vodní páry

* Barva: bílá

* Balení: 7,5 kg, 15 kg

Malování od Wagnera

Wagner nabízí pro malování několik výrobků, které vám ušetří čas i námahu. První je Handi-Roller. Váleček na tyči se zásobníkem na barvu o obsahu 550 ml. Toto množství barvy by mělo vystačit na cca 5 m2 plochy stropů nebo stěn. Váleček je namáčen vnitřně a množství barvy se reguluje spouští, která je integrována do rukojeti Handi-Rolleru a snadno se tak ovládá. Spoušť přenáší energii stisku přímo na čerpadlo, které pak s malým vynaložením síly dodává barvu přímo do válečku. Dávkování barvy je přesné, zařízení pracuje čistě a bez skvrn. Dojde-li barva v zásobníku, nasadíme Handi-Roller na sací systém, jednoduše zatáhneme a barvový válec se opět naplní. Cena je 1998 Kč. Dalším pomocníkem jsou elektrické válečky Wagner. Pracují pomocí elektromotorku a tudíž bez nutnosti vynaložení nadměrné síly. Wagner W 2200 je určen pro nátěr středních ploch. Pracuje na baterie a nádobu s potřebnou barvou máte zavěšenou na rameni. Silnější W 3300 je při práci umístěn na stole či na zemi. Zásobník na barvu je pro 4 l. S válečkem je propojen pomocí průhledné plastové hadičky. Barva se dávkuje pomocí otočného kolečka v rukojeti válečku, což je pohodlné. Na menší plochy, zvláště v rozích místností či v okolí okenních parapetů, je možné použít místo válečku štětec. Při malování jistě oceníte použití prodlužovací tyče, s níž můžete malovat stropy bez štaflí. Pro snadnější umytí po malování dodává Wagner redukci na vodovodní kohoutky. Podle našich zkušeností jsou Wagner válečky přístroje, které výrazně ulehčí fyzickou práci při malování a pomohou vymalovat rychle, čistě a bez skvrn. Uvedené válečky obdržíte v prodejnách nářadí Wagner nebo v obchodních domech Globus, Bauhaus, OBI, Hornbach. Informace naleznete také na internetových stránkách www.wagner.cz. nebo http://www.wagner.cz/strikaci_technika/valecky.html.

PRIMALEX(r) představuje speciální nátěry do interiéru