U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Komfort pro květiny

Kategorie: Inspirace | Autor: vat

Bez zeleně pokojových rostlin vypadá interiér poněkud stroze a smutně. Otázkou někdy je, jak květiny umístit, aby se v prostoru uplatnily a přitom nebránily provozu. Menší květináče mohou najít místo na okenním parapetu nebo poličce, hezká větší pokojovka si ale zaslouží nápadnější umístění. Elegantním řešením je vyšší květinový stolek – rostlina na něm dostatečně vynikne, štíhlý stojan přitom tolik nepřekáží. Zda si vybereme stolek dřevěný nebo kovový, jednoduchý nebo tvarově nápaditější záleží i na konkrétní květině a ostatním zařízení, aby spolu vytvořily harmonický celek.

Originální stolky, kombinující kovanou podnož a ručně malovanou keramickou mozaikovou desku, pocházejí z ateliéru Hubart

Kovaný stolek má zajímavý tvar, povrchovou úpravu s patinou a díky konstrukci podstavce i dobrou stabilitu. Vejde se na něj několik květin nad sebou (Kovářská umělecká dílna Miroslav Flégl)

Subtilní kovový stolek se uplatní v každém interiéru

Jednoduchý a elegantní je dřevěný štíhlý stolek, který nabízí dvě plochy pro květiny a zásuvku na zahradnické nezbytnosti

S velkými těžkými květináči se manipuluje jen obtížně. Dobrým pomocníkem je pojízdná podložka, na které budou stát (IKEA)

Dřevěný květinový stolek v romantickém duchu

FOTO PAVEL VESELÝ, MF, IKEA A ARCHIV

Komfort pro květiny