Extrémní léto vyžaduje extrémní servis strojů

Rubrika: Market

Máme za sebou extrémně horké léto. V mnoha dnech padaly teplotní rekordy, tráva byla často seschlá, místy i vypálená a nemuselo se tolik sekat. Ale když už se sekalo, tak motory strojů dostaly kvůli extrémním teplotám a extrémní prašnosti hodně zabrat. Proto je jejich posezónní servis nezbytný.

Co všechno se mohlo s vaší sekačkou či traktorem stát? „Filtry jsou kvůli prachu zanesené. Pokud je nevyčistíte nebo nevyměníte, projdou jimi mikročástice a jsou unášeny do motoru. Pak se stane, že se rychle může opotřebit píst, pístní kroužky i ložiska,“ říká Pavel Klička, ředitel odboru servisu a náhradních dílů ze společnosti Mountfield.
Když se filtr zcela ucpe, motor nemá správnou směs, ztrácí výkon a zanáší se sazemi, což může vést k extrémnímu opotřebení i poškození.
Prach se může snadno dostat i do míst, kde nejsou kryté kluzné části – například do zadních náhonů nápravy. Když se nevyčistí a nepromaže, i zde hrozí rychlé opotřebení.
Na co bychom neměli při posezónní údržbě zapomenout? Každý stroj by se měl v první řadě dokonale vyčistit. U sekaček či traktorů je potřeba vyměnit olej, zkontrolovat svíčky, filtry, vyčistit je, případně vyměnit.

Někteří šikovnější uživatelé sami zvládnou nabrousit nůž, ale problém už může nastat s jeho vyvážením, což je hodně důležité, aby nedošlo k poškození ložisek klikové hřídele motoru nadměrnými vibracemi. Na tuto činnost už je lepší navštívit autorizovaný servis, stejně jako například na opravu a seřízení pojezdu či veškeré operace v motoru, jako je např. seřízení otáček, změření ventilových vůlí a tlaků ve válci atd.
Odborný technik specializující se na zahradní techniku dokáže také snáze odhalit počínající problém a včasným servisním zásahem zabránit rozsáhlejšímu poškození stroje.
Zejména údržbu strojů s benzinovým motorem rozhodně nepodceňujte. Například motory benzinových pil nebo křovinořezů pracují i v rozmezí 10 až 12 tis. otáček, proto se často setkáváme s jejich poškozením v důsledku zanedbané údržby.

V Mountfieldu probíhá od 1. října tradiční akce Posezónní prohlídky zdarma, kdy za servis stroje zákazník ušetří a na startu nové sezóny ho bude mít dokonale připraven. Kromě prohlídky stroje zdarma jsou i výhodnější ceny údržby a na vybrané náhradní díly je sleva až 30 %.
Jako bonus pak na každého zákazníka, který navštíví v rámci Posezónních prohlídek servis Mountfield, čeká jako dárek voucher na slevu 100 či 200 Kč (podle druhu servisovaného stroje) na libovolný předvánoční nákup.

Více na www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Uložit

Extrémní léto vyžaduje extrémní servis strojů