Potíže s pamětí: neřešitelné prokletí?

Rubrika: Market

Mozek nám začíná stárnout už v pětadvaceti letech. Od té doby nevyhnutelně ztrácí své brilantní schopnosti – ty paměťové nevyjímaje. Jak tomu zabránit? A co si počít, když už teď každý den zahajujete zmateným hledáním klíčů, abyste vůbec mohli odejít z domu?

Čas od času se to stane každému: ráno ve spěchu hledáte klíče, nemůžete si vzpomenout, kam jste předchozího dne odložili peněženku, v autě si na cestě do práce uvědomíte, že jste měli být před hodinou u zubaře. Což o to, když se to děje jen občas, můžete být ještě v klidu. Sem tam se to opravdu stane každému. Horší je, když se zapomínání stane každodenní součástí vašeho života. S přibývajícím věkem se pochopitelně tyto obtíže obvykle zhoršují. Zvlášť po padesátce už nám dělá problém si zapamatovat nové věci a přizpůsobovat se novým situacím. Pomoci nám může trénink. Vědci tvrdí, že s mozkem je to podobně jako se svaly. Pokud se pravidelně netrénuje, má tendenci zakrnět.

Jednoduchá protiopatření

Trénování mozku je přitom banálně jednoduché: výborně funguje luštění křížovek, sudoku, kvízy, učení se textům (např. básním) nazpaměť, aktivní život, setkání s přáteli, diskuze, četba, přednášky, rozšiřování obzorů…Zkrátka kdykoli svůj mozek aktivně namáháte, tak ho také trénujete.


Upravte svůj životní styl
Pokud víte, že vám hlava „vypíná“ díky přemíře stresu, zaměřte se na svůj životní styl. Identifikujte příčiny stresu a snažte se je minimalizovat. Méně seďte u počítače, více choďte ven – na procházku do lesa, mezi pole, louky… Je prokázané, že dívat se do zeleně dává odpočinout očím i mozku jako takovému. A dáte-li tělu prostor regenerovat, je velká šance, že potíže s pamětí zaviněné přetížením vymizí. Když také budete dbát na dostatek spánku a ohlídáte si zdravou stravu (mozek například potřebuje nenasycené mastné kyseliny obsažené například v oříšcích, semínkách nebo mořských rybách), můžete pro sebe a svůj mozek hodně udělat. V neposlední řadě pomáhají také přípravky s extraktem Ginkgo biloba, např. Tanakan.

Tanakan tablety

Pomoc z přírody
Tanakan obsahuje standardizovaný výtažek z listů ginkgo biloba, jehož kladné účinky na paměť jsou prokázané už po staletí. Tanakan můžete užívat bez porady s lékařem, když si uvědomíte, že stále častěji nosíte domů půlku nákupu (protože na druhou jste si v obchodě nevzpomněli), dělá vám obtíže pochopit větší množství nových informací nebo snadno ztrácíte pozornost, špatně se soustředíte nebo se u vás opakují výkyvy nálad. Také pokud vás vaši blízcí upozorňují, že jste zase na něco zapomněli a že se tato situace opakuje stále častěji. (Nezlobte se na ně a věřte jim). Zlepšení byste měli pocítit po dvou až čtyřech týdnech užívání!

Tanakan roztok


Další účinky
Tanakan se po poradě s lékařem používá při kognitivních poruchách spojených s demencí a Alzheimerovou chorobou. Při závratích způsobených poruchou vnitřního ucha a při ušních šelestech (tinitus). A jak vlastně funguje? Rozšiřuje malé tepny, snižuje shlukování krevních destiček a červených krvinek, čímž omezuje tvorbu drobných krevních sraženin, podporuje žilní tonus neboli napětí a působí proti otokům. Zlepšuje také nitrobuněčné využití glukózy, což je cukr sloužící buňkám jako zdroj energie. A v neposlední řadě působí Tanakan proti volným radikálům, jež buňky – mozkové nevyjímaje – poškozují. Tanakan rovněž podporuje syntézu a uvolňování acetylcholinu, které se věkem zpomalují. Porucha acetylcholinových drah v mozku je přitom spojována s již zmiňovanou Alzheimerovu chorobou. To je účinků, co říkáte?

12353888 – dealing with dementia and alzheimer

PRO ZAJÍMAVOST:
Věděli jste, že si nikdy nemůžete pamatovat všechno? Částečné zapomínání je pro mozek důležité: proto si například nebudete pamatovat, co jste měli před dvěma týdny o víkendu k obědu. Je to bezvýznamná věc. Pokud jste ovšem ten víkend slavili padesátiny a dostali jste nějaký výjimečný dárek, nebo jste odjeli na báječný výlet, pamatovat si budete zřejmě i to, co jste tam jedli. Všechny každodenní drobnosti nezachytíte, nemůžete, to by se mozek přetížil. Důležité, velké nebo výjimečné události si ale uložíte nejen do krátkodobé, ale i dlouhodobé paměti. Tedy – pokud je vaše paměť v kondici! A když ne? Však už víte: trénink, méně stresu, více spánku, dobrá strava a Tanakan…

Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje standardizovaný extrakt EGb 761 listů z Ginkgo biloba. Pečlivě čtěte příbalový leták.
TAN-CZ-000011

 

 

Komerční prezentace

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Potíže s pamětí: neřešitelné prokletí?