Pořízení nových oken pro chaty a chalupy

Rubrika: Market

Chaty a chalupy mají svá kouzla. Při koupi nových oken však hrozí, že jej snadno ztratí. Stát se tak může buď nákupem nekvalitních oken, na nichž nízkou kvalitu brzy pouhým pohledem poznáte, nebo nevzhledným dekorem. V našem článku si nákup nových oken na chaty a chalupy přiblížíme. Dáme vám cenné tipy a poradíme, čemu se při takové investici vyhnout obloukem.

Nová okna by měla malebnost vaší chaty či chalupy pozvednout.

Dřevěná okna jsou klasikou

Dřevěná okna představují výbornou volbu pro chaty a chalupy, a to z několika důvodů. Zaprvé, dřevo je přírodní materiál, který dodává přívětivou atmosféru a estetiku do každého prostoru. Vaše chata či chalupa zkrášlí nejen navenek, ale i uvnitř. Jeho přirozená textura a teplý vzhled dodávají interiéru rustikální a přívětivý vzhled.

Kvalitní dřevěná okna také mají skvělé izolační vlastnosti. Dřevo je přirozený tepelný izolant, který udržuje teplo uvnitř a zabraňuje průniku chladu. Tato vlastnost je velmi důležitá především pro stavení nacházející se v chladnějších (horských) oblastech. Dobře vyrobená dřevěná okna s kvalitním těsněním dokáží výrazně snížit energetickou spotřebu.

Další výhodou dřevěných oken je jejich trvanlivost a pevnost. Mohou proto vydržet řadu let. Ovšem pozor – to jen pokud jsou správně ošetřena a udržována. Dřevěná okna jsou tedy na údržbu náročnější než okna plastová.

Možností jsou plastová okna s dekorem dřeva

Pokud poptáváte okna dřevěná, ale jejich pravidelnou údržbu pociťujete jako překážku, jsou pro vás vhodná plastová okna s dekorem dřeva. U těch kvalitních ani nepoznáte, že o skutečné dřevo nejde. Pořád tak zůstane zachován malebný ráz vaší chaty či chalupy.

Kvalitní plastová okna s dekorem dřeva jsou ceněná pro jejich vysokou energetickou účinnost. Izolační materiály zabraňují tepelným ztrátám a průniku chladu. Tato vlastnost je důležitá pro ty stavby, které se nacházejí v oblastech s proměnlivým klimatem.

Dekor dřeva poskytuje přírodní vzhled, zatímco plastový materiál nevyžaduje toliko pravidelné údržby jako skutečné dřevo. Plastová okna jsou odolná vůči silným povětrnostním vlivům, nehnijí a nevyžadují opakované natírání. Další nespornou výhodou je jejich odolnost vůči vlhkosti. Jsou proto jasnou volbou pro chaty nacházející se poblíž rybníků, řek či vodních nádrží.

plastová okna s dekorem dřeva dodají interiéru i exteriéru přívětivý vzhled

Snadný výběr oken plastových i dřevěných

Výběr nových oken je konečně snadný i pro laika. Místo zdlouhavého procházení katalogů a ztrácení času návštěvami prodejen využijte online kalkulátor od OKNA HNED. Jednoduše v něm vyplníte veškeré parametry, které chcete, aby okna měla, a ihned získáte nabídky spolu s finální cenou. Pro zvolená plastová okna pak můžete vybírat z desítek dřevěných dekorů – to podle vzhledů dřeva jednotlivých stromů. Přes online kalkulátor je samozřejmě možné koupit i okna dřevěná. V nabídce najdete i doplňky, jako jsou parapety a žaluzie.

Tento online kalkulátor je zdarma a k jeho využití se nepotřebujete nikam registrovat ani zadávat jakékoli osobní údaje.

Komerční prezentace

Pořízení nových oken pro chaty a chalupy

Zajímavé