Polštáře lákají k odpočinku

pohovka s polštáři

Pohovka s načechranými polštáři láká k odpočinku (foto: Westwing)

Polštáře jsou odjakživa symbolem pohodlí, patří však také k nejoblíbenějším interiérovým doplňkům, protože bez velkého úsilí pomohou doladit atmosféru místnosti, ať už podle aktuální nálady, nebo třeba ročních období.

Odstín polštářů bychom měli vybírat podle dalšího vybavení interiéru – barvy pohovky, závěsů, koberce a samozřejmě také výmalby stěn. Budeme-li volit podobné tóny, podpoříme útulnost místnosti a harmonický dojem. Efektní je použití stejné barvy, jakou má pohovka, ale v tmavší nebo naopak světlejší variantě. Chcete-li naopak do interiéru přinést novou svěžest, nebojte se kontrastu a výraznějších vzorů, které upoutají pozornost. Do chalup se hodí hlavně klasické kostky, proužky a jemné květinové vzory, sáhnout však můžete i po originální výšivce či háčkovaném nebo pleteném vzoru.

Pozor na proporce polštářů

Velikost polštářů by měla odpovídat rozměrům sedacího nábytku. Jeden malý polštářek působí na mohutné pohovce poněkud ztraceně, lepší je použít jich 3 až 5, naopak příliš velký polštář na malé sedačce zase může překážet.

Text: Veronika Cerhová
Foto: Archiv firem

Polštáře lákají k odpočinku