Podzimní panenky

Rubrika: Dílna

Léto skončilo, nastal čas sklizně. V zahrádkách dozrává ovoce i zelenina, ubývá květů. Ale zatím se z nich ještě můžeme radovat a všechny dary přírody využít k vytváření milých dekorací.

Na výrobu okouzlujících panenek využijeme především drobné okrasné tykve, které dozrávají právě na podzim. První plody tykviček se začínají sklízet již v srpnu, určitě jich tedy máme již pěknou zásobu!

Většinou se tyto malé rozmanitě vybarvené tykve nejrůznějších tvarů využívají na výzdobu zahrad, teras i interiérů jako součást dekorativních aranžmá. Kombinují se s podzimními květy zářivých barev, jako jsou jiřinky, chryzantémy, vřesy, astry, a dělají jim společnost na mísách a v ošatkách.

Tykvičky se ovšem také hodí na výrobu figurek, na něž využijeme i další podzimní plody a části rostlin ze zahrady. Vzhledem k tomu, že budeme potřebovat i listy a květy, nebudou panenky dlouhodobou dekorací, ale spíš víkendovým oživením stolu či zákoutí. Uvadlé části však můžeme kdykoliv vyměnit a panenkám tak na chvilku vrátit půvab.

Jednotlivé plody, listy a květy navzájem spojujeme nejlépe průhledným lepidlem z lepicí pistole, některé drobné kousky do tykviček přímo zapichujeme.

TEXT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
FOTO: FLOWER PRESS A SHUTTERSTOCK

Podzimní panenky

Podzimní panenky