Podlahové trendy

Dřevěné a laminátové podlahy v konkurenci vinylu stále přicházejí s inovacemi u dekorů i konstrukčního provedení.

 

Interiér s podlahou ve stylu osmdesátých let je opět v módě

 

Návrat stylu Memphis
Když se v osmdesátých letech objevil styl Memphis, vysloveně otřásl světem designu  základech. Jeho abstraktní vzory, geometrické motivy, zářivé barvy a kontrastní kombinace představují pro všechny, kdo věří na hru podle pravidel, skutečnou výzvu. Memphis našel inspiraci ve stylech jako Pop art, Art deco a Bauhaus „Osmdesátky“ se vrátily s nečekanou intenzitou, Memphis s nimi a rád by navštívil i váš domov.
Chcete-li mít interiér v memphiském duchu, začněte takříkajíc od podlahy. Správná podlaha totiž tvoří základní prvek tohoto výrazného stylu. Zvolte bílou nebo šedou a materiál, který má rád každý – dřevo. Anebo proč nezkusit třeba kámen nebo dokonce beton? Zkombinovat tento působivý základ s typickými prvky memphiského stylu, především pestrými doplňky, barevnými akcenty na stěnách a materiály, jako je bílé dřevo, keramika nebo mramor ve všech tvarech a velikostech, není nic těžkého. Hodí se sem koberečky, polštáře nebo vázy kypící barvami či geometrickými vzory.
Volte dostupné varianty nejušlechtilejších materiálů. Dnes už lze velmi snadno napodobit vzhled pravé dřevěné podlahy, dlaždic nebo betonu. Imitace podlah vypadají v každém ohledu jako ty pravé a navíc mají řadu praktických předností, jako je odolnost  proti vodě a otěru.

 

Laminátová podlaha imitující dubová prkna

 

Autentický povrch
Laminátové podlahy jsou stálicí na trhu. Společnost Kratochvíl parket profi letos rozšířila svou nabídku o dvě kolekce laminátových podlah privátní značky 1Floor. Pod názvy Premium a Original nabízejí vždy po sedmi dekorech v imitaci dubových prken.
Pokládku urychluje a usnadňuje nový typ zámkového spoje Megaloc se speciálním jezdcem na krátké straně, což umožňuje i jednotlivci lamely pohodlně pokládat v řadě za sebou. Pod úhlem se dílce spojují pouze na dlouhých stranách, krátká strana se jednoduše zacvakne svrchu. Díky tomuto mechanismu je nenáročné i případné rozložení podlahy, stačí naráz pod úhlem vycvaknout celou řadu lamel na dlouhé straně a následně dílce jednoduše rozpojit.
Kolekce Premium má užší formát s „V“ drážkou na všech stranách a tři dekory v provedení synchrostructure. Jedná se o náročnou povrchovou úpravu, která autenticky dokresluje reálnou strukturu dřeva. Přitom si zachovává příznivou cenu 442 Kč/m2.

 

Skandinávský styl uplatníme i na chalupě

 

Dotek Skandinávie
Střízlivý, autentický, funkční a nadčasový: popularita skandinávského stylu se stále zvyšuje. Bez vlivů z Dánska, Norska, Finska a dalších skandinávských zemí si dnes už bydlení ani nedovedeme představit. Čisté materiály, klidné barvy a především funkční design – jednoduché interiéry mohou na první pohled působit možná až příliš střízlivě, ale ve skutečnosti překypují charakterem a autentičností.
Výchozím bodem na cestě správným směrem při zařizování interiéru ve skandinávském stylu je ta pravá podlaha z jasanu, borovice nebo dubu. Přidejte běžný světlý dřevěný nábytek s důrazem na hladké tvary a linie a zjistíte, že dosáhnout osobitého severského stylu není nic těžkého.

 

Kolekce Chevron s elegantním vzorem francouzský stromeček

 

Moderní pohled na klasický vzor
Návrat k tradicím, klasickým vzorům a poctivé řemeslné práci je patrný u mnoha nově představovaných kolekcí nábytku, obkladů i podlahových krytin. Podobně je tomu u nové kolekce třívrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs.
Jednotným motivem čtyř dekorů kolekce Chevron je elegantní francouzský stromeček neboli francouzský vzor. Ten se od klasického stromečku odlišuje zešikmením dílců na krátkých stranách. Z výroby předpřipravené vzorované desky ve formátu 1842 x 305 x 15 mm urychlují pokládku celoplošným lepením.

 

Vinyl dokonale imituje těžko proveditelné úpravy dřeva

 

Vinyl k nerozeznání od dřeva
Společnost Quick-Step vyvinula novou generaci vinylových podlahovin Pulse, které nejen vyhoví našim praktickým požadavkům, ale navíc jsou i esteticky stejně přitažlivé jako skutečná dřevěná prkna.
Dalším skvělým příkladem je krytina Laminate Impressive Imituje ohořelá prkna se vzorem do černa opáleného dřeva, který by na skutečném materiálu nebylo vůbec možné vytvořit! Nová kolekce Pulse zahrnuje dvacet vzorů, které odpovídají nejnovějším trendům v úpravě interiérů. Oblíbeným vzorem podlahovin zůstává dub, ale díky vlně skandinávského designu už si dnes nedokážeme představit interiér bez borovice

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: KPP, QUICKSTEP

Podlahové trendy