Plánujete Silvestra?

Zatím ještě listí na stromech nezačalo ani pořádně žloutnout, ale je pomalu čas plánovat, jak letos prožijeme konec roku. Ten je sice zdánlivě daleko, ale pokud ho nechceme trávit jako obyčejně na chalupě a toužíme po změně, je čas vybrat si nějaký zajímavý pobyt.
Pro nezapomenutelné zážitky nemusíte cestovat do ciziny. Skvěle si vystačíte i s výlety po naší republice. Ať už jste sportovec či ne, zkusíme vás inspirovat, kde to stojí za vidění a co je dobré vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Konopné lázně na Šumavě
Pohádkového Silvestra strávíte na Šumavě. Procházky přírodou tu můžete prokládat léčivými konopnými zábaly a ochutnávkou místního piva. Obojí se vám splní v hotelu Bobík ve Volarech, kde mají konopné lázně i vlastní pivovar. Konopné procedury se tu potkávají s jiskrným chmelovým mokem a to doslova: ve vaně s konopnou lázní si můžete dopřát sklenici volarského ležáku Gabretus. Ceny zábalů se pohybují kolem čtyř set korun, ale odebíráte-li doma energii od Centropolu, čeká na vás na přivítanou jeden zábal zdarma.

 

Magická dovolená na Mostecku
Do tajuplného světa magie a alchymie magistra Edwarda Kelleyho můžete nahlédnout na hradě Hněvín na Mostecku. Láká vás věčný život a mládí, stejně jako Rudolfa II.? Toužíte umět proměnit libovolný kov ve zlato? Nebo vás spíš zajímá černé zrcadlo, se kterým můžete vidět na dálku a odposlouchávat cizí rozhovory? Nenaučíte-li se sami ovládat podobná kouzla a triky, můžete se aspoň dobře najíst ve zdejší restauraci. Samozřejmě vás tu i ubytují.

 

Sportovně relaxační centrum Walzel
Pokud budete koncem roku pobývat na Broumovsku, nezapomeňte vyzkoušet tamní fabriku na zážitky Walzel. Dokonale se tam vybijete. Ani nemusíte mít střelecký průkaz, abyste si mohli zastřílet na některé ze tří střelnic. Využít můžete i lezeckou a boulderingovou stěnu, bowlingové dráhy či moderní fitness centrum s kardio zónou. Aktivní zážitky můžete završit odpočinkem v solné jeskyni a následně i zajíst v české restauraci Švejk. Třicet minut na střelnici vás vyjde na 400 korun, za vstup na lezeckou stěnu zaplatíte stokorunu.

 

 

Sklárna Ajeto Lindava se sklářskou krčmou
O tom, že Češi mají opravdu šikovné ručičky, se můžete přesvědčit na severu Čech. Exkurze po sklárně zakončená zkouškou výroby vlastní vázičky bezvadně zabaví děti i dospělé. Pokud se vám váza příliš nepovede, dlouho vás to trápit nebude. Zajíte to pravou českou kuchyní ve sklářské krčmě a bude po smutku. Stylová krčma se nachází přímo v areálu sklárny. Rodinné vstupné na prohlídku vás vyjde na 200 korun.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

 

Plánujete Silvestra?