Okapy Lindab levněji

Lindab snižuje cenu okapů nejpoužívanější hnědé barvy řady Rainline. Lakované okapy lze rozdělit na systémy dodatečně lakované a systémy z předlakované oceli. Pokud okapy takto rozdělíme, objeví se dvě skupiny s odlišnou cenovou hladinou, ale také kvalitou.

 

Kotlíky Lindab

 

 

Obecně platí, že předlakované okapy budou dražší, ale na druhé straně nabízejí vyšší kvalitu, dlouhou životnost, kvalitní zpracovaní, ucelený systém a prvky s mnoha patenty pro snadnou montáž. Tomu také odpovídá záruka, které je v případě okapového sytému Lindab Rainline 30 let.

 

Objímky

 

Okapy, které obsahují prvky s dodatečným lakováním, jsou díky technologii výroby levnější, nedosahují však takové kvality, o čemž svědčí i poskytována záruka nepřesahující rámec zákonné záruční doby, tedy 2 roky. Investora ve finále může nemile překvapit rozdílný odstín jednotlivých prvků a to vzhledem k rozdílným vstupním materiálům. Nedotažené systémové řešení některých dodatečně lakovaných systémů má za následek neuspokojivý vzhled celkového díla, ale i jednotlivých detailů, kdy je při instalaci některých prvků nutné používat technologické postupy, které nejsou zcela ideální pro lakované povrchy.

Ať už se investor rozhodne pro jednu či druhou variantu, měl by se vždy přesvědčit, zda mu byl nainstalován okapový systém, který požadoval. U okapového systému Lindab Rainline tak učiní velmi snadno, neboť některé prvky systému jako například žlabový kotlík, žlabové čelo, nebo objímka svodu mají jasně vyražené logo Lindab.

TEXT: REDAKCE
FOTO: LINDAB

 

 

Okapy Lindab levněji