Nebezpečné svíčky

Česká obchodní inspekce zakázala prodej některých typů aromatických svíček, připomínajících oblíbené pochoutky. Podle inspektorů jsou výrobky svým provedením, tedy tvarem, objemem, barvou i aromatem zaměnitelné s potravinou.

 

 

Coffee Candles

 

V případě svíčky  s označením Coffee Candles například se sklenicí kávy s našlehanou pěnou, kousky čokolády a kakaa. Na povrchu této svíčky jsou umístěny malé části představující kousky čokolády a kakaa, které lze snadno oddělit, a vložit do úst, cucat či polykat, a proto existuje reálné nebezpečí zadušení, a to především v případě dětí.

 

Svíčky se "šlehačkou"

 

Další podle České obchodní inspekce nebezpečnou svíčkou je svíčka v podobě čokoládového dezertu se šlehačkou. Svíčky, které dováží Madal Bal, jsou opět zaměnitelné se skutečným potravinářským výrobkem, jelikož mají jeho vzhled, barvu i aroma. Svíčku lze volně vyjmout ze skleněného obalu. Konzumace výrobku a s tím spojené komplikace jsou předpokládány hlavně u osob s menší rozlišovací schopností a zejména u dětí.
Prodávat se nesmí ani svíčka ve tvaru čokoládového bonbónu, opět z důvodů možné záměny s potravinou a nebezpečí, které by při její možné konzumaci hrozilo zejména dětem.
Více informací najdete na www.coi.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ČOI

Nebezpečné svíčky