Obklady se schopnostmi chameleona

Koupelny se stále více prolínají s obytným interiérem – křesílka a nejrůznější doplňky nacházejí své místo v koupelnách, sprchové kouty se jako solitéry stěhují do ložnic a pokojů… Není proto velkým překvapením, že se obklady a dlažby svým vzhledem snaží stále více přiblížit materiálům, které nejsou pro koupelny kvůli vlhkému prostředí typické. Napodobují kámen, dřevo, tapety i textilie.

Cementi style Fineza

 

 

 

 

 

 

 

 

Přírodní barvy a imitace přírodních materiálů v obkladech a dlažbách patří už několik sezón mezi nejžhavější trendy. Stále dokonalejší technologie, hlavně možnosti digitálního tisku, umožňují vytvoření na první pohled skoro nerozeznatelné iluze nejrůznějších materiálů.„Digitální tisk, který je možné použít i v nižších nákladech, a je proto dostupný také menším výrobcům, dokáže věrně reprodukovat povrchy dřeva nebo kamene s potřebným důrazem na detail. Právě v perfektním prokreslení detailu je totiž fotorealistický tisk velmi silný,“ říká Karel Novotný, vedoucí oddělení designu SIKO KOUPELNY. O možnostech digitálního tisku přesvědčí třeba dlažba Stone D, která nabízí imataci kamene ve všech jeho odstínech s proměnlivostí přírodního materiálu. K dostání je v sedmi různých formátech.

 

Dlažba s dekorem dřeva

Dřevěná podlaha je nadčasovou klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Je ale také poměrně náročná na péči a údržbu, a proto se nehodí do každého prostoru. V takovýchto případech lze zvolit dlažbu, která bude od dřevěné podlahy k nerozeznání a zároveň se bude dobře udržovat.
Například dlažba Deck splňuje oba požadavky a je vhodná do interiérů i exteriérů. Díky svým protiskluzným vlastnostem se výborně hodí například k bazénům. Na své si přijdou i ti, kteří upřednostňují strohý industriální vzhled. Dlažba Cementi Style věrně imituje cementový povrch a současně přináší všechna  pozitiva keramické dlažby.

 

Obklad i na stěny v pokoji

„Obklady už dávno nejsou jen záležitostí koupelen a kuchyní. Díky velkému množství designů, kvalitě materiálů a zpracování je lze použít kdekoli v interiéru. Romantiky jistě zaujmou motivy tapet a textilních vzorů, které taktéž patří mezi poslední trendy v keramických obkladech,“ dodává Karel Novotný. Třeba série E_motion s dekory inspirovanými kytičkovanými tapetami, které kromě koupelny ozvláštní třeba zeď v obývacím pokoji či ložnici.
Iluzi cihlové zdi pak nabízí série Brick. Obklady jsou ve formátu 23,5 x 40,5 cm. Díky jejich speciálnímu tvaru po zaspárování ani nepoznáte, že se jedná o obklady.

www.siko.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: SIKO KOUPELNY

 

 

 

 

Obklady se schopnostmi chameleona