Novinky pro zahradu

Blíží se čas jarních prací na zahradě. Je nejvyšší čas obnovit nebo doplnit nářadí.

Zahradní nůžky Inspiration

Výrobci připravili celou řadu novinek, které nám ulehčí a zpříjemní práci. Rýče a rycí vidle Terraline (1150 Kč, Gardena) mají velká stupátka, ze kterých noha nesklouzne, pohodlně tvarované měkké rukojeti ve tvaru D a T, tlumič nárazů v násadě a izolační objímku chránící ruku před chladem a sklouzáváním.
Ráčnové nůžky na větve Comfort SmartCut (1910 Kč, Gardena) aktivují ráčnový mechanismus automaticky, jakmile není přímé stříhání dostatečně účinné. Těmito nůžkami ustříhneme větve až do průměru 45 mm.

Zemní vrták QuikDrill má na hřídeli značení hloubky vrtání

Zemním vrtákem QuikDrill (od 1380 Kč, Fiskars) snadno vyvrtáme otvor o průměru 100, 150 nebo 200 mm (čepele lze vyměňovat), využijeme jej při sázení cibulek, keřů, stromů, vsazování kůlů, provzdušňování kompostu, vrtání kompostovacích jam a podobné činnosti.

Vysunovací pily Xtract (659 a 969 Kč, Fiskars) s délkou čepele 160 a 255 mm se hodí pro řezání dřeva a prořezávání větví (až do průměru 120 mm), ostří s dvojitými zuby zajišťuje efektivní a rychlé řezání bez námahy. Zarážka proti sklouznutí prstů a rukojeť s měkkým povrchem SoftGrip umožňují bezpečnou manipulaci. Pomocí spony zavěsíme pilu na opasek.

Kartáč na dlažbu s čepelí na čištění spár

Novinkou mezi výměnnými nástavci QuikFit od Fiskars je kartáč na dlažbu s ocelovými štětinami a čepelí na odstraňování mechu a plevele ze spár (419 Kč).
Ženy potěší jedno a dvoučepelové zahradní nůžky Inspiration (329 Kč, Fiskars), pro praváky i leváky, jež jsou stejně jako drobné ruční nářadí v barvě fialek a lilií.

Kovadlinkové zahradní nůžky Comfort Plus

Kovadlinkové zahradní nůžky Comfort Plus (470 Kč, WOLF-Garten) pro praváky i leváky, s převodem pro méně namáhavé stříhání zvládnou i tvrdé dřevo do tloušťky 25 mm. Dvouruční akumulátorová pila CSA 700 (3380 Kč, WOLF-Garten) s 20 cm dlouhou lištou vydrží pracovat 40 minut.

www.fiskars.cz, www.wolf-garten.cz, www.gardena.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Novinky pro zahradu