Nově otevřená Stezka v oblacích

Relax & sport resort Dolní Morava začátkem prosince slavnostně otevřel Stezku v oblacích. Stezka je v Evropě ojedinělou stavbou. Je postavena v nadmořské výšce 1 116 metrů a měří 55 metrů. Ze samého vrcholu tak mohli první návštěvníci pozorovat dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Díky Stezce v oblacích můžete zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kam se lidská noha jen tak nepodívá. Taková místa totiž běžně brázdí jen ptáci. Stezka není ale jen krásný výhled.

 

 

Napínavá cesta
Odnesete si odtud spoustu nových poznatků z informačních tabulí. Dozvíte se z nich zajímavosti o mracích a okolí. Po cestě si můžete odpočinout v síti nebo hnízdech, která na vás čekají. Dolů se za příznivého počasí můžete dostat nejen po svých nohou, ale i 101 metrů dlouhým tobogánem s okénky. Na Stezku se můžete vydat rovnou i z lyží, neboť u vchodu vám půjčí adaptéry na lyžáky.

 

 

Unikátní stavba
Stezka do oblak je unikátní stavbou, která zde nákladem desítek milionů korun ze soukromých zdrojů vyrostla za necelých osm měsíců podle návrhu architekta Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci. Její nepravidelný tvar byl inspirován chaotickým letem nočního motýla. Architekt Fránek pro stavbu využil hodně dřeva a podpůrné piloty umístil mimo těžiště stezky. Proto budete mít nahoře pocit pobytu ve vzduchoprázdnu.

 

 

Otevřeno
Stezka je otevřena celoročně, každý den od 10 do 16, vstupné pro dospělého činí 190 korun a pro děti 120 korun. Jedna jízda tobogánem přijde na 50 korun.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

 

Nově otevřená Stezka v oblacích