Nové obklady a dlažby

Na závěr roku přicházejí výrobci s novinkami pro příští sezonu. Co můžeme očekávat? Trendy ve světě se moc nemění, u zákazníků zůstávají v oblibě světlé béžové a šedavé barvy, imitace dezénů a struktur přírodnin.

 


„Příroda je pro nadcházející rok opět velkou inspirací. Její ztvárnění navrací do interiérů přirozenost a lidé se v její přítomnosti cítí příjemně. I proto jsou motivy dřeva, kamene, vody a dalších živlů hlavními prvky, které se objevují na obkladech a dlažbách,“ říká Jana Soukup Líkařová ze společnosti Keramika Soukup. Což je pro chataře a chalupáře příjemné zjištění, protože při zařizování nových koupelen, kuchyní i při pokládání podlah se tyto dekory a barvy uplatní nejlépe.

 

Pro koupelny, kuchyně i obýváky
Tuzemský výrobce RAKO však vsadil na to, že po letech, kdy neutrální barvy ovládaly interiéry, již dochází k obecnému „přesycení“ šedých a béžových barev a nabízí vedle tradičních prvků také nové hravé a barevné série Air, Tendence, Fresh. Série obsahují škálu pastelových nebo výrazných barev i kombinační chladnější odstíny. V rámci jedné série je množství dekorací, které umožňují každou koupelnu ztvárnit jako originál díky fantazii každého majitele.
Zaujmou dekorace s florálním motivem, barevné listely a mozaiky. U nich je výhodou také variabilita při aplikaci, která nečiní problém obložit mozaikou koupelnu, kuchyni a další místnosti. V neposlední řadě oceníme také poměr kvalita a cena. Mozaika se vyznačuje klasickou elegancí, avšak koresponduje s trendy současnosti. Série Charme zaujme odlesky zlata či platiny na dekoracích v kombinaci s designem tropického dřeva, série Soft jemným stěrkovaným reliéfem ve formátu 30 x 60 cm.

 

 

Novinky v podlahách
Nové podlahové série se díky vyspělým technologiím vyznačují dokonalými povrchy dlaždic a nadčasovým designem. Zaujmou svou přírodní barevností a velkými formáty, které se stávají standardem v moderní keramice včetně kalibrované hrany dlaždic. Doslova stylový převrat vnáší do nabídky keramických obkladů imitace přírodních materiálů, dřeva a kamene, včetně originálních dekorací a funkčních doplňků.  Nadčasovým i moderním interiérům bude slušet dlažba Grain, Random imitující výrazný kámen či keramické dřevo v sérii Board nebo klasičtější design v sérii Brickstone. „Takzvaný HD print neboli digitální tisk umožňuje přenést na hladký i reliéfní povrch obkladů jakýkoliv dekor ve vysokém rozlišení. Máme možnost vyrobit design dřeva, bez kompromisů, s moderním dynamickým nábojem. Dřevo se tváří naprosto dokonale, má však špičkové parametry vysoce slinutého glazovaného keramického materiálu,“ dodává product manager Tomáš Knobloch.

 

 

Většina nových sérií obsahuje dekorace, mozaiky, schodové dlaždice či tvarovky, sokle a rozmanité formáty, stačí si vybrat a začít kombinovat. Podlahová keramika roku 2015 se nese v duchu střízlivosti, přírodních efektních povrchů s množstvím dekorací v rámci jedné série. V nabídkách výrobců najdeme i klasické rustikální obklady a dlažby i prvky ve stylu Vintage a Retro, na chalupách uplatníme hlavně inspirace 20. – 30. let minulého století.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: RAKO, KERAMIKA SOUKUP, SAPHO, SIKO KOUPELNY

 

 

Nové obklady a dlažby