Nové myčky s novou výbavou

Pamatujete dobu, kdy byla myčka nádobí novinkou? Když jsme ji dovezli domů, pečovali jsme o ni jako o poklad a období „před myčkou“ bylo jen trápením. Nyní jsou myčky již běžnou součástí domácností.

 

Myčka nádobí se stala pro mnohé hospodyňky nepostradatelnou

 

Na myčku nádobí jsme si rychle zvykli a mnohdy si to bez ní nedovedeme ani představit. Na druhou stranu máme občas tendence říkat: „Myčka je super, ale…“. Nechává zaschlé zbytky jídel na nádobí, nevejdou se do ní velké hrnce nebo plechy, špinavé nádobí v ní zapáchá, trvá dlouho ji celou zaplnit, jemné sklo stejně musíme umývat v ruce a další. Znáte to? Tak vězte, že nové myčky mají vychytávky i na tyto nedostatky. Stačí najít tu správnou přímo pro vás.

 

Přídavná plocha na příbory

Na naběračkách zůstávají zaschlé zbytky
Stává se vám občas, že i po umytí v myčce zůstávají na naběračkách a podobně tvarovaném nádobí zaschlé zbytky jídel? Naběračka se tlakem vody špatně stočí a proud ji správně neumyje. Řešením může být přídavná posuvná plocha na příbory umístěná na horním koši myčky. Ta je speciálně tvarovaná pro uložení drobného nádobí a příborů tak, aby se při mytí ani nehnuly. Navíc ušetří místo v dolním koši, ze kterého můžete vyjmout klasický držák na příbory. Nově jsou touto přídavnou plochou vybaveny také úzké myčky s šířkou 45 cm.
Například model Hotpoint LSTF 9M124 C EU je úzká vestavná myčka se šířkou 45 cm a 9 mycími programy včetně ultra intenzivního nebo rychlého (25 min.), poloviční náplně, s vybavením vnitřních košů FlexiLoad, třetím odkládacím posuvným prostorem na příbory, kapacitou 10 sad nádobí, plně integrovaným ovládacím panelem s displejem, spotřebou vody 9 litrů, tichým chodem (hlučnost 44 dB), v energetické třídě A++. Stojí 15 490 Kč.

 

Špinavé nádobí v myčce zapáchá
Čekáte delší dobu než myčku naplníte a od špinavého nádobí se vám line nepříjemný zápach? S tím si poradí technologie Active Oxygen ve vybraných modelech myček Hotpoint, která uvolňuje do vnitřního prostoru myčky mezi dvěma cykly aktivní kyslík (ozón). Ten v době, kdy myčka není zapnutá, neutralizuje nepříjemný zápach, zabraňuje tvorbě bakterií uvnitř a přispívá k desinfekci nádobí a vnitřních částí myčky. Ozón si myčka vyrábí sama sérií malých elektrických výbojů, stejně jako je tomu v přírodě při bouřce. Technologie Active Oxygen nespotřebovává žádnou přidanou energii a je zcela bezúdržbová.
Toto vybavení má například model Hotpoint LFD 11M132 OCX EU – volně stojící myčka, která má 11 mycích programů včetně Eco, Rychlý (30 min.) nebo Samočištění, zónové mytí Zone Wash, třetí ostřikovací rameno, vybavení vnitřních košů FlexiLoad, třetí odkládací posuvný prostor na příbory, kapacitu 14 sad nádobí,  LCD displej, spotřeba vody 9 litrů, tichý chod – hlučnost 42 dB(A) a je vybavena technologií Active Oxygen. Energetická třída je A+++, cena 19 490 Kč.

 

Indesit eXtra DFP 58T94 CA NX

 

Velké hrnce nebo plechy se do myčky nevejdou
Pokud vaříte pro velkou rodinu, jistě oceníte myčku nádobí Indesit eXtra, která je speciálně vyvinuta pro mytí rozměrného nádobí jako jsou hrnce, pánve, plechy nebo rošty. Stačí pouze jednoduchým pohybem vyjmout vrchní koš pro vytvoření volného prostoru 53 cm na výšku a zvolit program eXtra. Díky kombinaci nového invertorového motoru a inovativního hydraulického systému trysek je nádobí umyto účinně a s nízkou spotřebou energie a vody za pouhých 60 minut.
Model Indesit DFP 58T94 CA NX EU je volně stojící myčka, která disponuje kromě cyklu eXtra dalšími 7 programy včetně Eco, Rychlý (30 min.) nebo Předmytí. Další výbavou je třetí odkládací posuvný prostor pro příbory a digitální displej. Myčká má kapacitu 14 sad nádobí, spotřebu vody 9 litrů, tichý chod – hlučnost 44 dB(A). Patří do energetické třídy A++, stojí 12 990 Kč.

 

Indesit eXtra DFP 58T94 CA NX po otevření dvířek

Nepoznám, kdy mytí skončilo
Vestavné myčky s plně integrovaným ovládacím panelem bývají vybaveny zvukovým signálem na konci mycího cyklu. Co když jsme ale v tu chvíli v jiné místnosti a signál neslyšíme? Novější modely myček disponují světelnou signalizací umístěnou na levé horní hraně myčky. Díky tomu je pod pracovní kuchyňskou deskou vidět LED světlo, které signalizuje chod myčky a změnou barvy následně ukončení mytí. Nemusíte tak už klečet u spotřebiče a poslouchat, jestli se uvnitř něco děje.
Model Hotpoint LTF 11M121 OL EU je vestavná myčka s 11 mycími programy včetně Eco, Rychlý (30 min.) nebo Sklo a zónovým mytím Zone Wash. Disponuje třetím ostřikovacím ramene, je vybavena vnitřními koši FlexiLoad a technologií Active Oxygen. Myčka má kapacitu 14 sad nádobí, spotřebu vody 9 litrů, tichý chod – hlučnost 41 dB(A), plně integrovaný ovládací panel s displejem. Patří do energetické třídy A++, stojí 20 990 Kč.

 

Čekám týden, než myčku zaplním
Čekáte? Ale už nemusíte. Vybrané modely volně stojících i vestavných myček jsou vybaveny technologií zónového mytí Zone Wash doplněnou o třetí hydraulické ostřikovací rameno. Tato technologie umožňuje výběr zóny, ve které bude mytí probíhat v případě, že je pouze z poloviny plná. Díky tomu získá myčka o 30 % vyšší čisticí výkon v dané zóně a vám přinese úsporu vody i energie.
Například model Hotpoint LFF 8M121 C EU je volně stojící myčka s 8 mycími programy včetně Eco, Rychlý (30 min) nebo Intenzivní a zónovým mytím Zone Wash. Disponuje třetím ostřikovacím ramenem, je vybavena vnitřními koši FlexiLoad, třetím odkládacím posuvným prostorem na příbory a digitálním displejem. Má kapacitu 14 sad nádobí, spotřebu vody 9 litrů a tichý chod – hlučnost 41 dB(A). Patří do energetické třídy A++. stojí 12 990  Kč.

 

Indesit eXtra DFP 58T94 CA NX s hrncem

 

Jemné sklo stejně musím umýt v ruce
Také v tomto případě mají nové myčky řešení – speciální jemný program Sklo, který šetrně myje při nízkých teplotách tak, aby vaše slavnostní skleničky nepopraskaly nebo nebyly jinak poničeny. Navíc jsou jím kromě dražších modelů vybaveny i ty cenově dostupnější myčky.
Například model Indesit DFP 58B1 EU je volně stojící myčkou s 8 mycími programy včetně Eco, Rychlý (30 min.) nebo Sklo. Má kapacitu 13 sad nádobí a tichý chod – hlučnost 49 dB(A). Spotřeba vody je 11 litrů. Patří do energetické třídy A+, stojí 10 490 Kč.

 

 

Kolik soli mám do myčky dát
S tím pomůže regenerační sůl do myček v praktických tabletách značky PROFESSIONAL, které usnadňují dávkování oproti soli v prášku. Změkčují vodu a zabraňují usazování vodního kamene na nádobí i uvnitř myčky, obsahují 100% čistou sůl, která se rozpouští beze zbytku. Balení obsahuje 25 tablet (1 tableta na každý cyklus). Doporučená maloobchodní cena je 99 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: INDESIT

Nové myčky s novou výbavou