Nová kolekce dubových podlah

Švédský výrobce dřevěných podlahovin značky Kährs představil novou kolekci třívrstvých krytin s dubovou nášlapnou vrstvou. Inspirací k pojmenování rustikálních dekorů kolekce „Founders“ byla firmě její vlastní tradice a historie. Každý z šesti dekorů nese jméno některého z minulých představitelů firmy. Nechybí dekor Gustaf, pojmenovaný po zakladateli firmy z padesátých let 19. století, následují křestní jména jeho synů a vnuků.

 

 

Jednodušší údržba
Jednolamelové třívrstvé palubky o rozměrech 2420 x 187 x 15 mm mají vrchní nášlapnou vrstvu z dubu o tloušťce 3,5 mm. Chrání ji nově vyvinutý přírodní olej se zvýšenou odolností. Zatímco tradiční oleje e doporučuje výrobce obnovovat minimálně 1x do roka (interval ovlivňuje frekvence užívání krytiny i klimatické podmínky v místnosti), olejem Kährs Nature Oil se krytina ošetřuje ve dvouletých intervalech. Kvalitní laku navíc podtrhuje strukturu a kresbu dřeviny, namořené do různých odstínů a zvýrazněné kartáčováním a ručním škrábáním. Každá lamela má na všech čtyřech stranách zkosené hrany a je vybavena patentovaným zámkovým spojem Kährs Woodloc® 5S.

 

Přehled dekorů

OLOF – nejsvětlejší dekor se svěžím běleným vzhledem

GUSTAF – rovněž světlý dekor poněkud tlumenějšího bělení

JOHAN – přírodní dekor s výraznými rustikálními prvky

FREDRIK – sytě hnědý kouřový dekor překvapivého vzhledu

STURE – plný, hnědo šedý dekor s dotekem výjimečnosti

ULF – dub namořený do tmavě hnědého odstínu s jemnými prvky šedi

 

Ozdoba interiérů
Výhradním dovozcem a prodejcem podlah Kährs na českém i slovenském trhu je firma Kratochvíl parket profi, s.r.o., která letos slaví 20leté výročí. Podlahy od KPP dnes zdobí řadu reprezentativních budov, například Grandhotel Pupp, Státní operu v Praze, brněnský Besední dům, české velvyslanectví v Berlíně, Vídni a Pekingu, Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR anebo Ústavní soud v Košicích. A samozřejmě také řadu rodinných domů, chalup, rezidenčních bytů, firem a obchodů.

Více informací můžete získat na www.kpp.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: KÄHRS

Nová kolekce dubových podlah