Nebeská herna

Rubrika: Interiér

Pod střechami chalup se najde spousta míst, která neposkytují dostatečný prostor pro obytné místnosti. Mohou z nich být třeba šatny nebo komory. Ale proměnit je můžete i v pohádkový koutek pro děti.

Na nebeskou hernu proměníte tmavý výklenek v podstřeší s trochou šikovnosti barvami. Základním prvkem prostoru jsou blankytné stěny, po kterých putují buclaté mraky. Přidejte lampičku a náruč měkoučkých polštářků nebo třeba teepee či dětský stan. A děti mají rázem nebeský koutek, báječnou skrýš, kam si rády zalezou s oblíbenou knížkou. Ať už si čtou rády samy, nebo společně s vámi, tohle místo je ideální pro hry i společná pohádková dobrodružství.

www.dulux.cz

Budete potřebovat: Modrou (třeba odstín Q7.15.76, Mrazivý tyrkys z kolekce hotových barev Colours of the world), bílou (Q2.03.89, anebo DULUX Acryl Matt White), světle šedou (ON.00.76 nebo odstín Finská sauna z kolekce Colours of the world), tmavší šedou( SN.02.58, nebo odstín Severní moře z kolekce Colours of the world) barvu, 2 x štětec, 3 ks pěnové houby (např. na mytí auta), 2 ks elastické gumičky, bílou křídu a malířskou folii na zakrytí podlahy.

1. Vymalujte zdi namodro Dvě stěny můžete nechat bílé, ale pokud modře vymalujete i strop, vytvoříte dokonalý efekt oblohy. Po zaschnutí barvy si křídou nahrubo načrtněte obrysy obrázků. Následně oblaka vymalujte bílou barvou štětcem širokým asi 3 – 4 cm. Nelamte si hlavu s přesnými obrysy.

2. S pomocí gumiček vytvořte z mycí houby praktický pěnový aplikátor. Budete potřebovat 2 kusy. První namočte do bílé barvy a jejím jemným přikládáním na okraje oblaků změkčíte jejich obrysy. Druhou houbičku použijte na dva odstíny šedé, které mráčkům dodají hloubku. Vytvoříte tak skvělý 3D efekt.

DOBRÉ RADY
• Aby se vám s houbičkou dobře pracovalo, měla by mít velikost menšího pomeranče.
• Než začnete s aplikací barvy, odstraňte z houbičky přebytek barvy jejím přitlačením na papír.
• Tvořte mráčky různých tvarů a velikostí. Inspirujte se na obloze nebo z fotografií.

NÁŠ TIP
Chystáte-li se trámy zakrýt sádrokartonem či podobnými povrchy, je nutné trámy ošetřit například Lignofixem nebo Bochemitem.

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firmy

Nebeská herna