Naučte se stavět z přírodních materiálů na kurzu

Všichni fanoušci přírodního stavitelství jsou zvání na praktický třídenní kurz „Stavby z přírodních materiálů“ s lektorem Viktorem Karlíkem z o. s. Baobaby, od 19. – 21. 9. 2014 v Olešné u Blanska.

 

Slaměný dům

 

Chystáte se zvelebit svůj domov, kultivovat společný prostor, něco užitečného se naučit? Chcete vědět, jak se bydlí v přírodním domě a jak používat přírodní materiály? Toužíte promnout si hlínu mezi prsty? Protáhnout tělo na čerstvém vzduchu? Něco pěkného vytvořit? Jste srdečně zváni.
Na prakticky zaměřeném třídenním kurzu „Stavby z přírodních materiálů“ se seznámíte s historií přírodního stavitelství, vlastnostmi slaměných domů, konstrukčními systémy i legislativou naší republiky. Poznáte zajímavé realizace u nás i ve světě, dále rostoucí domy, hliněné omítky a další.
V praxi si vyzkoušíte, jak se do stěn instalují slaměné balíky či jak se dotěsňuje. Také se připraví hliněná omítka (základový šlem, jádrová a finální omítka), bude se omítat a tvořit reliéf. Realizace si můžete prohlédnout na: http://www.baobaby.org/realizace/

 

Praktické vyzkoušení dovedností na kurzu

 

Baobaby je sdružením lidí, kteří spatřují významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodního stavitelství, který využívá jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo. Jejich základním principem je propagace a inovace oboru stavby z přírodních materiálů. Cílem kurzů, které Baobaby organizují, je poskytnout účastníkům možnost načerpat inspiraci v prostředí podobně smýšlejících lidí, získat praktickou zkušenost s materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a rozšířit vědomosti o trvale udržitelném a nenáročném životním postoji.

 

Práce s hlínou

 

Cena kurzu
Cena za jeden kurz je 1 400 Kč. Pro páry, skupiny dvou a více lidí, důchodce, studenty, nemajetné a ZTP je sleva, cena kurzu pak vyjde na 1 200 Kč za osobu. V ceně je zahrnuto ubytování, strava, konzultace vašich projektů a CD s informacemi o daném tématu k samostatnému studiu. Ubytování: vlastní spacák, případně stan sebou. Přihlášky na: stav.baobaby@gmail.com, nebo tel. 605 371 737.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: BAOBABY

 

Naučte se stavět z přírodních materiálů na kurzu