Nátěry dřeva

Rubrika: Dílna

Chataři a chalupáři si stěžují, že na místech, která jsou vystavena slunci, větru, dešti i mrazu, nátěry na dřevu dlouho nevydrží. Chyba bývá na straně člověka, a ne barvy. Vyberte si systém jednoho výrobce, dobře připravte podklad, nenatírejte za příliš horkého počasí a dodržujte technologické přestávky. Pak má barva šanci předvést, co umí.

Voděodolný tvrdý olej s UV filtrem

OLEJ PRO VENKOVNÍ POUŽITÍ

Voděodolný tvrdý olej s UV filtrem bez obsahů činidel a aromátů silně odpuzuje vodu a chrání dřevo před UV zářením. Vytváří hedvábně lesklý povrch. Je ideálním prostředkem k renovaci dřevěných palub lodí, balkónů, teras, podlahových roštů kolem bazénů, zahradního nábytku a zahradních konstrukcí z tvrdého tropického dřeva bangkirai. SOKRATES®Olej pro venkovní použití stojí 278 Kč bez DPH za 0,75 l. Spotřeba je 1 litr na 25 m2.

www.barvy-sokrates.eu

TŘI NOVÉ ODSTÍNY

Karbolineum extra je impregnační a lazurovací přípravek na dřevo s dekorativními vlastnostmi, který slouží k dlouhodobé hloubkové ochraně dřeva, chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy včetně UV záření, působí likvidačně proti plísním, preventivně proti hnilobě, houbám a dřevokaznému hmyzu, umožňuje dřevu dýchat a regulovat vlhkost.

Karbolineum extra je impregnační a lazurovací přípravek na dřevo

Nátěr je snadno obnovitelný, nepraská a neloupe se a není nutné přetírat jej žádnými dalšími ochrannými nátěry. Používá se na stavební dřevěné konstrukce v exteriéru i interiéru – obklady fasád, chaty, chalupy, šindelové střechy, pergoly, altány, parkovací přístřešky, ploty a další. Ke stávajícím sedmi barevným odstínům (jantar, pinie, dub, ořech, mahagon, palisandr, jedle) od letošního dubna přibyly tři nové – kaštan, teak, třešeň.

www.detecha.cz

JEŠTĚ LEPŠÍ NEŽ DOSUD

Tradiční česká lazura Luxol Original

Tradiční česká lazura Luxol Original, která se vyrábí od roku 1974 a byla vůbec první lazurou u nás, má vylepšenou recepturu. Nyní má krémovější konzistenci, kterou jí dává unikátní technologie „Voda v oleji“. Díky ní ji není potřeba před natíráním tolik promíchávat, protože pigmenty jsou v ní pravidelně rozptýleny. Lépe se roztírá, rovnoměrně se vpíjí do dřeva a nevytváří lesklá místa.

Luxol Original se prodává v 16 moderních odstínech včetně bezbarvého a je všestranně použitelný v interiéru i exteriéru. Jeho vydatnost je 1 l/11 – 14 m2 v jedné vrstvě. Ačkoliv se mohou jiné lazury zdát na první pohled levnější, právě vydatnost může situaci zcela obrátit!

www.luxol.cz

TENKOVRSTVÁ LAZURA S VOSKY

Tenkovrstvá syntetická lazura Lazurol Topdecor

Tenkovrstvá syntetická lazura Lazurol Topdecor se směsí vosků hluboce proniká do dřeva, zvýrazňuje jeho kresbu a má sametový lesk. Nátěry jsou stálobarevné, nepraskají, poskytují dřevu kvalitní, dlouhodobou ochranu.

www.bal.cz

TEXT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Nátěry dřeva