Nářadí pro leváky

Rubrika: Dílna, Zahrada

Nářadí pro práci na zahradě je nepřeberné množství. Vyberou si i ti, kteří dávají při práci přednost levé ruce?

Klasické zahradní nůžky QuantumTM stojí 1440 Kč (Fiskars)

Řada nářadí a zahradnických pomůcek je univerzálních, mohou s nimi pracovat praváci i leváci. Některé nářadí má ovšem takovou konstrukci, že pro praváky a pro leváky musí být jiné. Jak myslí výrobci na leváky?

Zahradní nůžky

Novou řadu zahradních nůžek Fiskars QuantumTM mohou používat jak praváci, tak leváci. Obsahuje čtvery dvouruční nůžky na silné větve (malé, střední a velké dvoučepelové a jednočepelové), nůžky na živý plot a klasické zahradní nůžky. Mají lehké a pevné hliníkové tělo a na rukojetích korek TruGripTM, jenž zajišťuje příjemné a pevné držení v mokrých nebo zpocených rukou.

Víceúčelové nůžky SchnippSchnapp, 410 Kč (Gardena)

Břity TruEdgeTM mají nadstandardní střižné vlastnosti, převodový mechanismus PowerGearTM u dvouručních nůžek výrazně snižuje námahu při práci.

Nůžky na trávník

Pro zastřihování okrajů trávníku využijí leváci i praváci nůžky Comfort a Classic od Gardeny, jejichž velkou výhodou je stříhací mechanismus otočný v rozsahu 360° a stříhání celou délkou nožů.

Nůžky na trávu Comfort, 890 Kč (Gardena)

Nůžky řady Comfort mají originální tvar rukojeti s patentovanou aplikací optimální síly, kloubové nůžky řady Classic se mohou pochlubit korozivzdornými kalenými noži. Na oboje je záruka 25 let.

Víceúčelové nůžky

Postřikovač na záda Comfort, 2590 Kč (Gardena)

Víceúčelové nůžky Gardena SchnippSchnapp pro praváky i leváky jsou ideálním pomocníkem do kuchyně, dílny a zahrady. Hodí se pro stříhání bylinek a květin, stejně tak zvládnou ustřihnout květinářský drát, lepenku nebo plast. Speciálně broušené nerezavějící ostří je z ušlechtilé oceli, díky měkkým prvkům na plastových očkách nůžky sedí dobře v ruce. Lze je mýt v myčce.

Postřikovač na záda

Postřikovač na záda Comfort od Gardeny o objemu 12 litrů je ideální i na rozlehlejší zahrady. Nabízí vysoký komfort při práci -dobře se nosí a snadno používá. Díky jednoduchému seřízení ramenního popruhu ho mohou flexibilně používat praváci i leváci.

www.fiskars.com, www.gardena.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Nářadí pro leváky