Nakreslete si zahradu svých snů

Chystáte se zakládat zahradu? Stoprocentně užitečným pomocníkem vám bude kreativní internetová aplikace My Garden, která je zdarma přístupná na internetových stránkách firmy Gardena. Nejen že si s ní budete moci nakreslit a naplánovat novou zahradu či obměnu té stávající, ale dokonce můžete navrhnout její zavlažování. Neváhejte a vytvořte si zahradu vašich snů!

 

Návrh zahrady

 

K okamžitému použití chytré aplikace My Garden stačí pouze navštívit webové stránky Gardeny, online program, jehož použití je velmi snadné a intuitivní. Pokud se ovšem zaregistrujete, získáte řadu výhod – například návrh zahrady budete moci kdykoli uložit a pracovat na něm později, můžete jej také sdílet se svými přáteli a rodinou.

 

Jak aplikace My Garden funguje?
Prvním krokem je vytvoření půdorysu pozemku, respektive zahrady. V případě, že vám nebude vyhovovat předpřipravený tvar, jednoduše si jej nakreslíte sami. Jako startovací bod ale můžete použít i řadu vzorových zahrad, které vytvořili odborníci z firmy Gardena.
Terén trávníku se dá upravit například přidáním typu trávy nebo betonových či kamenných ploch. Tím vznikne základ pro další plánování. Následně si, s využitím celé řady nástrojů, můžete do návrhu umístit nejrůznější stavby či konstrukce, vedle domu s terasou to jsou například různé druhy plotů, pergoly, skleník nebo pískoviště. Nechybí ani bazény, jezírka nebo umělá řečiště. Možností jsou stovky. Dalšími šikovnými nástroji dotvoříte výslednou podobu zahrady – můžete navrhnout umístění různých druhů stromů a keřů, květin nebo záhonů se zeleninou. K dispozici jsou také detaily v podobě zahradního nábytku či nářadí nebo dokonce psí bouda a trpaslík.

 

Plánovač zavlažování

 

Nezapomeňte na zavlažování
Součástí aplikace My Garden je také plánovač zavlažování. Po vytvoření finálního návrhu zahrady plánovač automaticky a pro vaši zahradu ideálním způsobem rozmístí zadešťovače a potrubí. Stačí stisknout jediné tlačítko. Plán zavlažovacího systému, který počítá i s umístěním zdroje vody, si ovšem můžete pomocí celé řady nástrojů připravit také sami. Hotový návrh zavlažování, včetně seznamu všech výrobků, které budete potřebovat, si pak můžete vytisknout, uložit nebo zaslat e-mailem.
Zavlažování je založeno na výrobcích Gardena řady Sprinklersystem, které umožňují pohodlné podzemní zavlažování trávníku. Zadešťovače jsou trvale umístěny pod zemí a jsou propojeny potrubím. Ve správný čas se vynoří z trávníku a distribuují vodu přesně tam, kde je zapotřebí. Po vykonané práci zase zmizí pod zemí, aby nepřekážely při sekání trávníku.

TEXT: REDAKCE
FOTO: GARDENA

 

 

Nakreslete si zahradu svých snů