Nábytek z palet si sami vyrobíte

Rubrika: Inspirace

Nábytek z palet hýbe světem. Stává se originálním doplňkem v interiéru, venku zapadne do přírody. Další výhodou je, že si nábytek dokážeme zhotovit sami.

Palety na výrobu nábytku se v Hornbachu prodávají pod názvem Buildify. Lze z nich vyrobit pěkné sezení vhodné na zahradu

Pokud se vám líbí paletový nábytek nebo paletové bytové doplňky, jistě uvítáte širokou nabídku projektových palet z produkce hobbymarketu Hornbach. Snadno z nich vytvoříte například venkovní nebo vnitřní posezení, stoly, postele, poličky. Fantazii se meze nekladou. Palety jsou ze smrkového dřeva s klasickým rozměrem 120 × 80 × 15 cm a na výběr jsou v bílé, antracitové, hnědé, šedé a světle hnědé barvě a v odstínu pinie.

Světlý nátěr zahradní nábytek zlehčí

 

Sezení z palet

Připravte si tři nejlepší a nejstabilnější palety. Položte dvě palety na sebe a přišroubujte je. Třetí paletu použijte na opěradlo. Postavte paletu na delší stranu a na několika místech ji pořádně přišroubujte. Opěradlo musí být stabilní a vydržet zátěž. Výrobu sezení můžete podle fantazie upravovat – prodloužit nebo zvýšit.

Palety se vyrábějí z poměrně kvalitního dřeva

 

Stolek na kolečkách

Vezměte si paletu a na spodní stranu do rohů přišroubujte čtyři stabilní kolečka. Paletu s již připevněnými kolečky pak přiložte na druhou paletu a dobře je k sobě přišroubujte. Pokud nechcete, aby stůl byl pojízdný, můžete místo koleček použít další paletu jako boční stěny a zároveň nohy stolu.

Ke stolku se dají přimontovat kolečka

 

Podle návodů i fantazie

Vyrobit nábytek z palet je jednoduché. Návody je možné upravit podle fantazie. Ze sezení přidáním stejného křesla vznikne sedačka. Pro nižší stolek jednu paletu rozpulte a každou půlku použijte na jednu stranu. Polici z palet můžete zvýšit přidáním dalších palet.
Pro řezání dřeva použijte úhlovou brusku. Při výrobě nábytku se nemusí používat pouze projektové palety, ale pomoci mohou i dřevěná prkna a latě. Pokud je to potřeba, paletu před použitím ještě zbruste a natřete akrylovou barvou. Nátěr nechte pořádně zaschnout.

ozřezáním palet získáte originální police. Zvláště mladí je ve svých pokojích uvítají

hornbach.cz


Dobrá rada
Výhodou palet je, že si můžete nábytek na zkoušku poskládat a až si bude jisti finální podobou, tak ho sešroubovat.

Potřebujete odkladní plochu třeba při grilování? Není nic lehčího… A stolek s úložnými prostory může být i pojízdný


Potřeby

  • palety, prkna, latě
  • pila nebo úhlová bruska
  • šrouby
  • šroubovák
  • úhelník
  • metr

Z palet, prken a latí se dá udělat i luxusní posezení


 

Text: Martina Lžičařová
Foto: Hornbach a Shutterstock

 

Nábytek z palet si sami vyrobíte