Na co se hodí staré hrnce

Rubrika: Inspirace, Zahrada

Máte doma staré kovové nádobí, které je otlučené, zprohýbané, i trochu rzi se již na něm objevilo… V kuchyni se použít už nedá, co s ním?

Některé kousky jsou možná ještě po babičce, ty by byla přece škoda vyhodit. Vždyť vypadají téměř dekorativně, zvláště ty modré smaltované či litinové, ale i obyčejné hliníkové nebo železné. A nemusí to být jen hrnce, ale i kastroly, pánve, pekáčky, mísy na zadělávání těsta, malé hrnečky, konvice, bandasky. Co tedy s nimi?

Nevíte, co se spoustou plecháčků?
Takhle pohromadě na stěně kůlny
vypadají dekorativně. Nic není třeba
přidávat

Nejčastěji se dají využít jako obaly nebo přímo květináče na zahradní květiny nebo bylinky. Vyšší nádoby jako konvice nebo bandasky se mohou proměnit ve vázy. Rozčepýřená kytice z lučních květin bude do nich ta pravá. V interiéru do nich naaranžujeme třeba usušené květiny. Užší nádoba se v kuchyni hodí na vařečky, kvedlačky a další dřevěná míchátka.
Z větší mísy nebo talíře se s trochou šikovnosti dá vyrobit stínidlo závěsné lampy. Nízký kastrol nebo pekáček s vodou se zas promění na ptačí pítko. Větší množství plecháčků lze zavěsit na stěnu kůlny jen jako dekoraci. A v konvičce zavěšené pod střechou jedné chaty se dokonce uhnízdili ptáci a vyvedli tu mladé!

A pak že staré plechové nádobí se už k ničemu nehodí…

Text: Iva Tvrzová
Foto: Pavel Veselý a Shutterstock

Na co se hodí staré hrnce

Na co se hodí staré hrnce