Místo pro pokojovku

Rubrika: Interiér

Nemají to s námi jednoduché, protože ideální přiměřené péče se od nás většinou nedočkají. Často se stane, že je buď přelijeme, nebo na ně se zálivkou zapomeneme. Dům bez pokojových rostlin by ale byl smutný…

Pokojové rostliny nám mohou dělat společnost každý den. S pomocí různých stolků a stojanů se podaří vytvořit dokonalou zelenou oázu.

Hodně rostlin vydrží občasnou liknavost svých majitelů a dokáže přestát období, kdy musí vydržet bez vody. Jsou ale i takové, které se bez pravidelné péče neobejdou, a jejich páníčkové to vědí. A tak je dávají na správné stanoviště a poskytují jim světlo, vodu, vzduch, živiny a přidají i vlídné slovo, protože povídání a hudba prý květinám svědčí. Kdo ví. Pravda je taková, že můžete mít byt s minimálním množstvím nábytku, zato se spoustou rostlin a vaši hosté se budou cítit dobře. Naopak to příliš nefunguje. Když živý organizmus v interiéru chybí, je v něm smutno. Nezapomeňte tedy okenní parapety, police, stolky a nízké skříňky zabydlet některou z mnoha krásných pokojových rostlin a rostlinek.

Květníky zavěšené na propletených jutových provázcích ozdobených dřevěnými korálky působí tak rustikálně!

Dobrá rada

Malé květiny seskupte do skupinek, třeba je postavte do společné bedýnky nebo na jeden větší tác. Kromě toho, že budou hezky vypadat, péče o ně bude jednodušší.

Nízké i vyšší, drobné i s působivě velkými listy, s ostny či květy… Každá rostlina je jiná, a přesto jim to vedle sebe sluší.

Neotřelý obal může vzniknout i z docela obyčejné pytloviny, do níž květináč zabalíte.

Text: Martina Lžičařová

Foto: Bella Rose, Bonami, IKEA, Shutterstock

 

Místo pro pokojovku