U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

MÍSTO DO POLICE NA HÁČEK

Kategorie: Inspirace | Autor: IVA TVRZOVÁ

Uložit věci jednoduše tak, že je pověsíme, je asi nejstarší způsob ukládání, jaký lidstvo používá. I v dnešní moderní domácnosti, hlavně v kuchyni, má své nesporné výhody.

Především ubudou další skříňky, zbytečně zabírající místo – zvláště v malé kuchyni, a často používané věci tak budou hned po ruce. V kuchyni najdeme na háčcích především kuchyňské náčiní, kořenky, papírové utěrky, chňapky, hrnečky, krájecí prkénko apod. Zvolit můžeme některý z mnoha vyráběných závěsných systémů, nebo si vytvořit nějaký originální.

   Základem prodávaných systémů je tyč nebo lišta, upevněná většinou nad pracovní plochou, na niž předměty věšíme buď přímo na háčky, nebo je ukládáme do speciálních zavěšených držáků. Ty slouží například pro kořenky, dochucovací prostředky, na kuchařku, papírové utěrky apod. Materiálem je kov – s lesklým chromovým nebo ocelově matným povrchem, případně s černou patinou.

   Nože se dají „uložit“ i na magnetickou lištu přímo na stěnu. Ve větší kuchyni lze nad pracovní ostrůvek spustit ze stropu vodorovný rošt (dřevěný, kovový, drátěný), ze kterého můžou viset pánve, cedníky, naběračky, aniž by překážely.

   Na chatě a chalupě využijeme i individuálně ztvárněné věšáky a držáky ze dřeva a drátu. A například jen občas používané košíky se dají v místnosti s vyšším stropem pověsit přímo na trámy.

Popisy k obrázkům

Tyč s háčky na zavěšování nemusí být jen nad pracovní plochou, ale i na boku spodních skříněk (IKEA)

Závěsný systém z černě lakovaného kovu s doplňky z galvanizované oceli má lehce rustikální vzhled. Doplňují jej podobně tvarované police (IKEA)

Členěný dřevěný rám nabízí řadu háčků a ve spodní části i poličku – inspirace pro stylovou i moderní kuchyni

Nad pracovním ostrůvkem je zavěšený rošt na vše potřebné (IKEA)

Závěsné systémy z oceli nebo hliníku nabízejí kromě háčků různě bohaté příslušenství speciálních držáků (IKEA)

Autor fotografií: FOTO: IKEA A ARCHIV

MÍSTO DO POLICE NA HÁČEK