U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Milí čtenáři,

Kategorie: | Autor: Martina Lžičařová

listuji únorovým vydáním a říkám si, že se nám snad podařilo připravit pestrou nabídku, pro každého trochu něco jiného. Vstupní reportáže zachycují rozdílná stavení typově, zařízením i dobou svého vzniku. Přesto se u obou pravděpodobně shodneme, že jsou chalupářsky stylové. Předností nově postavené chalupy v Orlických horách je vzdušná, rozlehlá světnice v přízemí. Působí velmi útulně, protože Martina Jiroutová má cit pro kombinaci různě barevného nábytku, který příjemně ladí s roubením v přírodních barvách. Chalupa Na dupně na Mladoboleslavsku si nás zase získala domáckou atmosférou, která vyzařuje z modrých stěn, mezi nimiž vynikají oblé linky čistě bílé pece a typicky babičkovská kredenc. Nikde neruší pohled na ledničku, mikrovlnku nebo televizi. Tu byste mimochodem ani v jednom ze stavení nenašli.

Stránky rubriky Inspirace jsme tentokrát svěřili Petru Petříčkovi. Kdo jiný než chlap by měl představit žhavé kovářské řemeslo a jeho možnosti pro současnost! Dozvěděli jsme se tak, co všechno se dá ukovat na přání. Až tedy budete přemýšlet, kde sehnat ty pravé kličky k okenicím na chatu, nechoďte po baumarketech, ale zajděte rovnou ke kováři.

Stránky o zařizování interiéru jsou doménou Ivy Tvrzové. Po malovaném nábytku se tentokrát soustředila na truhly. Zjistila samé zajímavé věci! Například, že tak jako se před lety lidový nábytek vozil na prodej za naši západní hranici, k nám nyní putují věci z východu. V obchodech proto objevíte moderní výrobky, ale i staré, které ne vždy pocházejí z českých a moravských zemí. Je mezi nimi spousta těch, které byly přivezeny z Ukrajiny nebo Rumunska. Poznáte je, mají zvláštní výzdobu! Namísto červených růžiček, lilií a bělostných holubiček jsou vymalovány mořské koráby, pastevci se stády oveček, šlahouny révy. Náš výběr je však poněkud tradičnější, než jsem naznačila, přesto uvidíte i neobvyklé kousky.

Závěr časopisu jsme věnovali motoristům. Hlavně těm, kteří se chystají koupit si nového plechového miláčka – automobilky na ně čekají s otevřenou náručí. Přeji pěkné počtení!

O autorovi| Martina Lžičařová, šéfredaktorka

Popisy k obrázkům

Milí čtenáři,