U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

LIAPOR ZMĚNIL BETON NA LEHKÝ MATERIÁL

Kategorie: Stavba | Autor: pet

NOVÉ MATERIÁLY PRO STAVBU I RENOVACE 7.

Keramické kamenivo Liapor je ekologický, tepelně i zvukově izolační materiál. Tvoří důležitý podíl při výrobě lehkých betonů, které využíváme v domech, na zahradách a v řadě stále nových aplikací.

Keramické kamenivo Liapor se vyrábí výpalem a současnou expandací přírodních granulovaných jílů. Vznikají tak slinuté keramické perly s vnitřní pórovitou strukturou. Tento ekologický produkt má vynikající fyzikálně chemické a mechanické vlastnosti. Zejména nízkou hmotnost, je pevný, tepelně a zvukově izolující, žáruvzdorný, mrazuvzdorný, odolává kyselinám a louhům. Ve stavebnictví proto nachází široké možnosti použití, především v oblasti zásypů nebo výroby tepelně izolačních tvárnic a lehkých betonů. Právě při výrobě lehkého keramického betonu sehrál Liapor nejdůležitější úlohu. Vznikl tak totiž produkt, který změnil představu o betonu jako o materiálu těžkém, studeném, tvrdém a vlhkém. Při srovnatelné pevnosti a trvanlivosti má tento keramický beton jen poloviční objemovou hmotnost. Studený povrch se stává teplým, suchým a tvrdost se mění ve snadnou opracovatelnost.

   Betony z Liaporu tvoří základ dalších výrobků. Zmíníme se například o tvarovkách z programu Zahradní architektura. Jedná se o jednotlivé dílce určené ke zpevnění svahů a stavbě protihlukových a protipohledových stěn. Velmi zajímavou součástí zahradního programu je novinka mezi dlažbami – věrná imitace žulových kostek, nazvaná NOSTALGIE. Mohou se z ní vytvořit pěkné cesty a chodníčky na zahradách nebo třeba pevná plocha před garáží. Betonová zámková dlažba se vyznačuje celou řadou výhod. Počínaje nulovými negativními účinky na životní prostředí, přes možnosti libovolného barevného provedení, snadnou rozebíratelnost, tvarovou přesnost a variabilitu tvarů, konče neměnností rozměrů vlivem zatíženosti nebo teplot. Barevné dlažby se dodávají v odstínech – hnědá, antracit, červená a okrová. Je však možné zvolit i jiné barvy, které se dodávají na objednávku.

Keramické kamenivo Liapor, z něho vyrobený lehký beton i dlažbu a tvarovky z programu Zahradní architektura vyrábí LIAS Vintířov. Bližší informace, včetně cen všech zmíněných produktů v rozmanitém provedení, naleznete na www.liapor.cz.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO LIAPOR

LIAPOR ZMĚNIL BETON NA LEHKÝ MATERIÁL