Materiál budoucnosti již dnes

Snad žádná jiná hmota nezpůsobila takovou revoluci v životě lidí a neumožnila do té doby tak nepředstavitelná řešení jako právě plast. Všude, kde jsou kladeny požadavky na výjimečné vlastnosti materiálu, především na jeho formovatelnost, odolnost, flexibilitu, trvanlivost a nízkou hmotnost, se uplatní plastové fólie a výrobky společnosti RENOLIT. Zajímavé jsou hned dvě novinky z produktového portfolia společnosti RENOLIT.

 

 

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN

Lehké jako pírko
Lehký stavební materiál RENOLIT GORCELL se uplatní v interiérech, v nichž rozhoduje každý gram, například při zařizování interiérů karavanů nebo jachet.
RENOLIT GORCELL vzniká kombinací lepených kompozitních desek RENOLIT s ultra lehkou strukturou medového plástu. Výrobek tak dokáže odolat vysokému tlaku a zároveň je odolný proti vodě. Tvarováním materiálu za tepla lze vytvářet různorodé stavební prvky, které jsou lehké a zároveň mimořádně odolné.
Povrch desek je možné rozmanitě zušlechťovat různými povrchovými vrstvami, například flísem, fóliemi odolnými vůči poškrábání, nejrůznějšími druhy textilií nebo dekorativními termolamináty. RENOLIT GORCELL je všestranně použitelný, cenově výhodný z hlediska zpracování a zároveň zcela recyklovatelný.
Díky svým jedinečným vlastnostem nachází uplatnění v různých oblastech – od zařizování interiérů automobilů přes obložení stěn až po nábytek, podlahy a podobně. Vlastnosti materiálu oceňuje i odborná veřejnost. Renomovaná knihovna materiálů z New Yorku udělila produktu v roce 2013 ocenění výrobek měsíce za výjimečně vlastnosti a vysoký potenciál pro budoucnost.

 

RENOLIT GORCELL

Povrch s hlubokým reliéfem
RENOLIT WOODSTOCKDESIGN je dalším příkladem materiálu, který již dnes zpřístupňuje řešení budoucnosti pro nábytkářský průmysl a zařizování interiérů. Nový atraktivní materiál pro povrchy s výraznou 3D strukturou lze laminovat na různé materiály na bázi dřeva.
RENOLIT WOODSTOCKDESIGN se skládá ze základu z WPC, který je potažen fólií z programu RENOLIT ALKORCELL s ražbou. Díky tomu lze již v procesu výroby vytvořit velmi hluboké 3D struktury.
Zkratka WPC znamená Wood Plastic Composite. Pod tímto označením se ukrývá kombinace polyolefinové pryskyřice a dřevní moučky nebo celulózových vláken. Materiál WPC je termoplastický. Proto na něj lze snadno aplikovat atraktivní ražby, a tak dosáhnout výjimečné kvality povrchu.
K zušlechtění deskového materiálu o tloušťce 2 milimetry se používá dekorativní fólie RENOLIT ALKORCELL, kterou je možné použít buď jako vrchní krycí fólii, nebo jako adhezní povrchovou vrstvu pro další lakování. Rouno na spodní straně umožňuje použití různých lepicích systémů.
Využití tohoto výrobku je různorodé. Výborně se hodí například na čelní stěny nábytku nebo na prodejní pulty v obchodech, případně k atraktivní úpravě zadních stěn prosklených vitrín. Nové možnosti přináší i do oblasti výroby kuchyňských dvířek, pracovních desek či exkluzivních nástěnných a stropních panelů. V úvahu je třeba vzít také další pozitivní aspekt: RENOLIT WOODSTOCKDESIGN neobsahuje halogenové sloučeniny a změkčovadla. Kromě toho se při výrobě materiálu RENOLIT WOODSTOCKDESIGN používají pigmenty šetrné k životnímu prostředí.

TEXT: REDAKCE
FOTO: RENOLIT

 

Materiál budoucnosti již dnes