Čím krmíme psy

Výsledky průzkumu, zjišťujícího, čím majitelé své pejsky krmí, ukázaly, že stále ještě mnoho Čechů a Slováků pro své miláčky vaří.

 

Psí jídelníček je celkově velmi pestrý

 

Téměř 16 procent Čechů svým psím miláčkům vaří. Ukázal to průzkumu společnosti Sanep mezi majiteli psů v České republice a na Slovensku. Ve stravě českých psů, kterým jejich majitelé vaří, dominuje ze 42 procent maso, následují brambory s 22 procenty, těstoviny či rýže (13,5 procent) a s 10 procenty zelenina. Psí jídelníček je celkově velmi pestrý, nechybí zde ani ovoce, sýry, jogurty či pečivo.

Granule psům zabezpečí dostatečně vyváženou stravu

Stejný průzkum byl proveden také na Slovensku, kde ukázal částečně odlišné výsledky. Na Slovensku vaří svým psím miláčkům téměř 18 procent majitelů psů. Ve stravě slovenských psů, kterým jejich majitelé vaří, dominuje se 45 procenty maso, přes 28 procent připadá na sýry a jogurty, necelých 22 procent na těstoviny či rýži a 18 procent na zeleninu. Ani ve stravě slovenských psů nechybí zelenina, brambory či pečivo.

Někteří chovatelé kombinují granule s konzervami

Průzkum provedla společnost Sanep v listopadu minulého roku mezi 17 348 majiteli psů v České republice a 4359 majiteli psů na Slovensku pro společnost Butcher’s Pet Care.
Složení stravy psů vyplývající z průzkumů nemusí ovšem být správnou a vyváženou stravou vhodnou pro zdravý růst a vývoj psů. Nejlepší způsob, jak se vyhnout stravovacím chybám, jsou již hotové výrobky –  mokré krmivo či granule, určené pro vyváženou stravu psů.

TEXT: REDAKCE
FOTO: SHUTTERSTOCK, ARCHIV


 

Čím krmíme psy