U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

MALÝ AKUMULÁTOROVÝ PROVZDUŠNOVAČ

Kategorie: Speciál – novinky v zahradní technice | Autor: jt

Ana trávu tu máme dalšího pomocníka – přenosný akumulátorový tyčový provzdušňovač Brill 400 RLB. Jeho teleskopická hliníková tyč umožňuje přizpůsobit délku násady tělesné výšce uživatele a ještě nese elektropohon páru výměnných provzdušňovacích válečků. Každý z nich dokáže svými 14 ocelovými „drápky“ nakypřit a provzdušnit trávník i záhony půdu v šířce 40 centimetrů do hloubky několika cm a vyhrábnout mělké kořínky plevele. Přístroj však dokáže mnohem víc, protože je součástí akumulátorové stavebnice PowerAccu.

   Válečky je možné jednoduše sejmout a nahradit dvojicí ocelových kartáčů, s nimiž lze zbavit zaschlého bláta a špíny zahradní cestičky, venkovní schodiště i terasu. Kabelkový akumulátor s napětím 24 V, který si k němu musíte pořídit, však dokáže pohánět i řadu dalších pomocníků: kotoučovou pilu na prořezávání větví, nůžky na keře a plotostřih na živé ploty, strunovou sekačku nebo vřetenovou sekačku, která dá správnou „fazónu“ anglickému trávníku.

Popisy k obrázkům

Nahrazení provzdušňovacího válečku ocelovými kartáči je jednoduché

Tyčový provzdušňovač Brill 400 RLB, napájený z 0,6 kg těžkého 24 V akumulátoru, který zavěsíme na rameno, kypří a provzdušňuje půdu v šířce 40 cm (1 990 Kč)

Autor fotografií: FOTO FISKARS, BRILL

MALÝ AKUMULÁTOROVÝ PROVZDUŠNOVAČ