U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

LEVNÉ TEPLO z JAPONSKA DO ČESKÉ CHALUPY

Kategorie: říjen | Autor:

Přenosná kamna japonské firmy TOYOTOMI, které na náš trh dodává firma Procalor, můžeme směle nazvat malým zázrakem. Kamínka ze sebe doslova chrlí teplo a přitom splňují všechny požadavky na praktické, úsporné a ekologické topidlo. Skoro to vypadá, že Japonci je vymysleli přímo pro naše chataře a chalupáře…

Hospodárnost a tepelná pohoda

Tajemství kamen TOYOTOMI spočívá v konstrukci a zejména v unikátním způsobu spalování. Jako palivo se používá kapalina na bázi čistého petroleje. Důmyslné hořáky pracují s téměř 100% účinností a tak je spotřeba paliva velmi nízká – nejvýše 0,1 litru na 1 kWh tepelného výkonu! Konstrukce umožňuje kombinovat sálavou a konvekční složku tepla, čímž vytváří tepelnou pohodu i při menším příkonu energie. Náklady na provoz jsou pak logicky menší, než u jiných přímotopů – a například v porovnání s elektřinou téměř poloviční.

Snadné přemístění kamkoliv

Japonská kamínka jsou lehká (váží 8 až 11 kg podle typu), nepotřebují komín, sklad pevného paliva ani přípojku elektřiny nebo plynu. Proto je můžeme snadno přemístit ze světnice do ložnice, do dílny, garáže nebo do skleníku – zkrátka tam, kde potřebujeme teplo rychle, efektivně a bezpečně. Dokonce není problém je naložit do kufru auta a odvézt domů…

Kvalita a bezpečnost provozu

Všechny modely jsou vyráběny podle nejpřísnějších mezinárodních norem kvality a vestavné prvky jsou v souladu s normami CE. Kamna neprodukují škodlivé zplodiny a nehrozí u nich nebezpečí výbuchu či požáru při neopatrném zacházení. Provoz vyžaduje jen občasné vyvětrání, ale to je samozřejmé, i když se zrovna netopí. Na všechny výrobky poskytuje prodejce dvouletou záruku.

Estetický vzhled a doplňky

Kamna mají příjemný design a doplňky, které usnadňují obsluhu. Je to například bateriové zapalování, ukazatel hladiny paliva a oddělitelná provozní nádrž pro doplnění mimo kamna (obsah vystačí na 1 den provozu). Některé typy mají ochranu proti vzniku oxidu uhelnatého a úbytku kyslíku a všechny mají vestavěné pojistky proti nárazu a převrhnutí. V ceně je i ruční čerpadlo na přečerpání paliva z kanystru. Palivo je běžně k dostání v místě prodeje.

Výběr kamen podle přání

V nabídce firmy PROCALOR je několik modelů kamen podle typu hořáku a konstrukce pláště. Například pro dílny, chaty a dobře větratelné místnosti v bytě je vhodný model One Royal Fláme s jednoduchým a přesto vysoce účinným hořákem o výkonu až 2900 Wh. Nejlehčí model Turbo (váží jen 8 kg) je vybaven unikátním dvojitým spalováním a hořící plyny mají teplotu až 1200 °C. Akumulační kamínka Ceramic akumulují teplo do keramické vložky. Při dosažení požadované teploty se vypnou a ventilátor postupně “vyžene” teplo do prostoru. Pro vytápění velkých místností (až 225 m3) je určen typ White Fláme o výkonu až 6500 W/h. Nejmodernější model Laser má elektronicky řízené spalování s možností nastavení teploty v určitém čase.

Procalor, s.r.o.

Letná 566, 460 13 Liberec 12

Tel./fax:485 172601

E-mail: procalor@volny.cz, www.volny.cz/procalor

LEVNÉ TEPLO z JAPONSKA DO ČESKÉ CHALUPY