Letní piknik

Léto a doba dovolených jsou jako stvořené k tomu vyrazit někam na výlet, do přírody… nebo na piknik! Pro ty, kdo nechtějí nebo nemohou ujít velké vzdálenosti, ale rádi by pobyli v přírodě, ve společnosti rodiny nebo přátel, s nimiž si chtějí popovídat, a to vše doplnili něčím dobrým na zub – pro ně je piknik ideální volbou.

 

 

Jaké vybavení na piknik
Stačí sbalit dostatečně velkou deku, barevný ubrus a košík s potřebným nádobím, jídlem a pitím. Pokud si nepořídíme piknikový koš, jehož součástí už základní nádobí, skleničky a příbory jsou, připravíme si nádobí podle toho, jaké přichystáme občerstvení. Ideální jsou talíře, misky a poháry z lehkého a nerozbitného materiálu, například melaminu. K tomu plastové či plechové dózy na potraviny, příbory, utěrka a dostatečné množství ubrousků.
Množství a váhu věcí na piknik přizpůsobíme i tomu, jak daleko a v jakém terénu půjdeme od dopravního prostředku na místo určení.

 

Z čeho vybírat
Vhodné vybavení na piknik najdeme i na některých e-shopech, například u firmy Bella Rose. Ta nabízí mimo jiné širokou škálu produktů od značky Green Gate – praktické dózy, květované termosky, nerozbitné melaminové nádobí či velké prošívané deky.
Melaminový hrnek Asta Pink z pevného a odolného materiálu, vhodný na zahradní párty, pro děti, na venkovní pikniky apod., stojí 163 Kč. Kovová termo láhev s květinovým vzorem Tilde Pale Pink o objemu 350 ml udrží nápoj podle potřeby déle teplý či chladný, cena 439 Kč. Plechovou dózu piknik Ivy Pink v podobě kufříku se dvěma oušky, o rozměrech 16 x 12 x 11 cm, koupíme za 325 Kč. Luxusní prošívaný přehoz/přikrývku v květinovém vzoru Rosie Blue pořídíme za 2925 Kč.

 

Na čem si pochutnat
Pak už jen stačí najít někde v přírodě příjemné místo, kde se budeme cítit dobře a kde budou mít i děti prostor na hry, a utábořit se.
Jako občerstvení jsou ideální studená pečená masa, předem nakrájená, pomazánky, saláty nebo zelenina, k tomu pečivo. Jako zákusek se hodí pevnější ovoce a ovocné moučníky (na šlehačkové a krémové dorty zapomeňte). Láhve se studenými nápoji může doplnit termoska s kávou.
To, že po odchodu po nás na místě nezůstanou žádné pozůstatky pikniku, jistě nemusíme připomínat.

TEXT: REDAKCE
FOTO: BELLA ROSE

Letní piknik