Lékárna, která se specializuje na konopí

Nejen klasické lékárny, ale také jednu konopnou mohou od 4. října navštívit obyvatelé a návštěvníci metropole. V Obchodním centru Letňany byl otevřen obchod, kde je kromě konopných produktů k dispozici také tým odborníků, kteří mají za úkol informovat o zdravotních účincích konopí.

 

Interiér prodejny

 

V první konopné lékárně se prodává široké spektrum produktů určených k prevenci a také k potlačení příznaků široké řady nemocí. „Naším cílem je vrátit výrobky z konopí zpět do běžného života všech lidí. Otevření na tak frekventovaném místě je pro nás cestou, jak toho dosáhnout. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotných problémů díky účinným cannabinoidům. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí,“ uvádí hlavní důvody otevření Jiří Stabla z Konopnyshop.cz.

 

Cannabis leaf

Kosmetika, potraviny, textil i poradenství
Vedle konopné kosmetiky a prostředků z léčivého konopí zde budou k mání také potravinářské nebo textilní produkty. Zejména řada značky Carun, do které patří konopné semínko a konopná mast Carun – jediný zdravotnický prostředek v Česku doporučovaný při léčbě kožních potíži, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů. Dále konopný olej a konopné mýdlo. Prodejna je dostupná i pro tělesně postižené.
Konopí a produkty, jako mast či olej, pomáhají podle odborníků při léčbě desítek nemocí. Konopný výtažek se řadí mezi nejúčinnější, nejlevnější a dokonce nejšetrnější léky na zmírnění příznaků rakoviny. Vysoký potenciál má při léčbě cukrovky a na úrazy a popáleniny. Konopí podle Jiřího Stably nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky.
Nejde však jen o prodej konopných produktů, ale i o osvětu, odborný výklad k čemu konopí užívat a jakým způsobem. Denně je k dispozici tým poradců, který všem příchozím nabídne řadu důležitých zkušeností i zajímavostí nejen z oblasti medicíny.

 

Konopí na Konopišti
Od konopí je už jen krůček ke Konopišti. A právě tato rostlina, konopí, která má neuvěřitelnou léčivou sílu a ve středověku se využívala při výrobě provazů, oděvů, papíru nebo zbraní, dala zámku jméno. Na zámek se konopí vrátilo loni, když tu Konopnyshop.cz ve věži Žofie otevřel svůj první kamenný obchůdek s výrobky z konopí. Ve věži se od té doby vystřídaly tisíce tuzemských i zahraničních turistů a zájemců o konopné produkty.

www.konopnyshop.cz

 

Základní info o prodejně Konopnyshop.cz

Otevření pro zákazníky: od 4. října 2012

Adresa: Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9, vedle pokladen Tesco, přízemí

Otevírací doba: každý den od 09.00 – 21.00 h.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: KONOPNYSCHOP.CZ

 

 

Lékárna, která se specializuje na konopí