Pro zahradu a trávník

Léto už je v plném proudu, proto jsme pro vás připravili tipy na zahradní pomocníky od značek STIHL a VIKING, které Vám usnadní péči o zahradu a úklid okolí domu. Letní proměnlivé počasí je náročným obdobím zejména pro trávník, proto je žhavým tipem silná multisekačka VIKING MB 650 VM, či robotická sekačka iMow. Ale i další pomocníci vám pomůžou snadno pečovat o pozemek v letních dnech.

 

 

Péče o trávník
Vhodným modelem, který zastane jak funkci sečení se sběrným košem, tak i mulčování, které má dle posledních výzkumů velmi pozitivní vliv na vzhled, růst a kvalitu trávníku, je VIKING MB 650 VM. Jedná se o silnou robustní benzínovou multi-sekačku pro trávníky do 2000 m². Vyniká dlouhou životností, a to díky hliníkové skříni a nožům ze speciální oceli, motorem ReadyStart pro snadné, pohodlné a bezpečné startování a pohonem kol včetně regulovatelného systému rychlosti Vario. Uživatel také ocení vyměnitelné ochranné lišty (např. při sekání podél zdi). Doporučená cena: 24 290 Kč.

 

Údržba velkých zelených ploch se zahradním traktorem VIKING MT 5097 se stává zábavou, přispívá k tomu atraktivní design, snadné manévrování a účinné odhlučnění. Vyznačuje se vynikajícími ergonomickými novinkami, jako je odpružené sedadlo, které je pohodlně nastavitelné pro různou velikost uživatele, snadnou dosažitelností všech ovládacích prvků a 1pedálovému ovládání pojezdu. Dvounožové žací ústrojí se systémem zachycování a vedení trávy a 250l sběrný koš jsou zcela dostatečné pro komfortní údržbu pozemků do 6000 m². Doporučená cena: 93 990 Kč.

 

Bez práce jsou koláče
Chcete sekačku, která bude pracovat rychle, spolehlivě, přesně a bezpečně zajistí dokonalou péči o trávník o rozloze až 4000 m2, a to vše v rekordně krátkém čase? Pak je pro vás vhodná novinka – robotická sekačka VIKING iMow MI 632. Inovativní robotická sekačka pracuje za vás! Inteligentní technologie nahradí hodiny vašeho sečení, ohromí sofistikovaným designem, ekologickým provozem a velmi nízkými provozními náklady. Samozřejmostí je snadná obsluha a perfektní vzhled trávníku díky mulčovací technologii. Navíc je vybavena senzory k detekování deště, nárazu a ochraně proti krádeži. Ne nadarmo se iMow stala v dubnu 2014 vítězem testu robotický sekaček časopisu dTest a obdržela ocenění red dot design awards. Vše o iMow včetně vytvoření interaktivního plánu sečení vaší zahrady, výpočtu rozlohy a funkcí najdete na www.viking-imow.com. Doporučená cena: 58 790 Kč.

 

Kompaktní rosič
Extrémně lehký motorový rosič STIHL SR 200 váží pouhých 7,9 kg. Součástí je 10litrová nádrž na roztok s velkým plnícím otvorem a antivibrační systém, který snižuje přenos nepříjemného chvění, které vzniká v motoru. S multifunkční rukojetí je ovládání zvlášť snadné a bezpečné. Je optimálně vhodný pro práce v úzkých řadách rostlin do výšky až 2,5 metrů. Díky nízké konstrukci a těžišti blízko těla se vám tento pomocník bude velmi pohodlně nosit. Doporučená cena: 11 990 Kč.

 

Údržba okolí domu
Pro dokonalý úklid okolí domu, dlažby, bazénů, vozidel a kol využijete vysokotlakou myčku STIHL RE 163 PLUS. Vyniká nízkou provozní hlučností, maximálním pracovním komfortem a jednoduchým skladováním. S pracovním tlakem 150 barů, bubnem, hliníkovou teleskopickou rukojetí, integrovanou nádrží pro čisticí prostředek a centrálně umístěným manometrem ji uvítají především poloprofesionální uživatelé. Doporučená cena: 17 390 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: STIHL, VIKING

 

Pro zahradu a trávník