Květiny v kapsáři

Rubrika: Inspirace, Zahrada

Máte rádi kolem sebe zeleň? Originální barevné kapsáře lze použít jednotlivě, nebo z nich vytvořit kvetoucí zástěnu, která oživí oprýskanou stěnu i zábradlí balkónu a terasy.

Kapsáře na trubkovém zábradlí balkónu nebo terasy nám zajistí soukromí

Exteriérové kapsáře PEVA 1 společnosti The Green Pockets mají celou řadu využití. Materiál ze 100% PVC předurčuje kapsář i do extrémních klimatických podmínek – odolává vysokým teplotním rozdílům od -30 do +70 °C.

Větší panel z různobarevných kapsářů může vytvořit zástěnu u venkovního sezení nebo schovat nevzhlednou stěnu

Lze ho umístit na balkón, terasu, na stěnu domu, do prostoru. Je odolný proti UV záření, vodě a nečistotám, takže nehrozí, že by se materiál ušpinil nebo časem opotřeboval. Nepropouští vlhkost a je vhodný pro celoroční využití v exteriéru. Můžeme v něm pěstovat jak letničky, tak bylinky, skalničky nebo balkónové květiny.

Kapsáře nahradí na terase vyšší zeleň a pomohou zakrýt nehezký výhled

Leckde jsou kapsáře na květiny praktičtějším řešením balkónů a teras než klasické květináče. Nezabírají místo na podlaze, barevně mohou oživit fádní stěnu. Je však nutné počítat s omezeným prostorem pro kořenový systém a přizpůsobit tomu volbu květin.

Při osazování kapsářů použijeme speciální kameninu keramzit, na ni pak nasypeme pěstební substrát, vložíme rostlinku a kapsář umístíme na vybrané místo. Zaléváme jako rostliny v květináči, substrát by měl být stále vlhký.

Jednotlivé kapsáře spojíme mezi sebou karabinkami provlečenými do kroužků

Pro udržení tvaru je v horní a spodní části kapsáře sklolaminátová tyč. Nerezová oka v rozích slouží k uchycení a spojování jednotlivých kapes pomocí karabinek. Můžeme tak vytvořit řadu nebo celý panel z osázených kapsářů. Cena kapsáře PEVA 1 je 599 Kč.

www.thegreenpockets.com

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: THE GREEN POCKET

Květiny v kapsáři