U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Kvalita od Husqvarny

Kategorie: Zahrada /pr článek/ | Autor:

Každý trávník potřebuje pravidelnou údržbu. Nároky na univerzálnost rotačních sekaček jsou vysoké, stejně jako na co nejlepší výsledky odvedené práce. Široký sortiment rotačních sekaček s logem Husqvarna vás určitě nezklame. Pro jaro 2004 švédský výrobce připravil několik novinek, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Zaujmou nejen novým designem, ale i spolehlivostí, výkonem a kvalitou práce.

V širokém sortimentu Husqvarny najdete jak sekačky s ručním pohonem pro údržbu nejmenších zelených ploch, tak rotační sekačky s pojezdem nebo bez pojezdu, s různými systémy uložení posekané trávy pro větší plochy, nebo dokonce plně automatické sekačky poháněné sluneční energií či napájené z akumulátorové baterie.

Tělesa rotačních sekaček jsou vyrobena z odolného termoplastu ABS, oceli nebo ze slitiny hliníku. Všechny sekačky jsou vybaveny motory s nízkou úrovní emisí. Pomocná palivová pumpička Primer dodá do karburátoru potřebné množství paliva a usnadní tak nastartování motoru.

Ovládání všech funkcí travních sekaček Husqvarna je snadné a pohodlné. Komfortní rukojeť je ergonomicky navržena tak, aby minimalizovala námahu zápěstí a zároveň nevyžadovala velké úsilí při zapínání nebo vypínání pojezdu či držení páky plynu při provozu. Jednoduché startování stroje bez ohýbání obsluhy je umožněno vhodným umístěním startovací šňůry. Některé modely jsou vybaveny elektrickým startérem. Velmi jednoduché je vyprazdňování sběracího koše, nastavit výšku sečení lze centrálně jedinou pákou.

TrioClip je unikátní systém tří možností umístění posekané trávy: buď může být tráva pomocí proudu vzduchu sbírána do integrovaného koše, nebo je ustřižena vnější částí nože a proudící vzduch ji dovede na vnitřní část nože, kde je dále rozmělněna na jemné části a vtlačena zpět do travního porostu. Tam působí jako výživná složka pro správný růst trávy (mulčování BioClip). Konečně třetí možností je zadní nebo boční výhoz, kdy je usečená tráva vyhazována za nebo vedle sekačky zpět na trávník.

Z širokého sortimentu sekaček Husqvarna si můžete vybrat podle vašich podmínek a potřeb třeba i kombinaci některého z žacích systémů: DuoClip – sběrný koš nebo zadní výhoz, případně pouze BioClip – jemné rozsekání s ponecháním na ploše.

RUČNÍ SEKAČKY jsou vhodné pro předzahrádky a nejmenší travnaté plochy např. okolo chat. Speciální konstrukce žacího ústrojí klade minimální odpor. Výsledky sečení jsou vynikající. Model Husqvarna 54 má záběr 40 cm, žací válec s pěti noži je vybaven ložisky, kolečka jsou z polypropylenu a rukojeť je potažena měkkou gumou. Sekačka je velmi tichá a snadno se ovládá. Nastavení výšky sečení (od 12 do 38 mm) lze provést bez použití nářadí. Hmotnost je pouhých 9,1 kg. Druhý model Husqvarna 64 umožňuje i sekání vyšší trávy. Proto je ideální pro pozemky, které nejsou tak často udržovány, například kolem rekreačních staveb nebo na louky. Kovová kolečka jsou vybavena ložisky. Výšku sečení lze nastavit od 12 do 55 mm. Vedle nízké hmotnosti (8,7 kg) se vyznačuje extrémně malým odporem při sečení.

BATERIOVÉ SEKAČKY umožňují maximální pohodlí a ohleduplnost k životnímu prostředí. Husqvarna Royal 47 RC je akumulátorová sekačka vhodná pro sečení ploch s rozlohou 900 – 1400 m2, v závislosti na stavu trávníku. Dobíjení baterie je řízeno mikroprocesorem ve vestavěné nabíjecí jednotce, která se zapojí do síťové zásuvky s napětím 220 V. Elektronika řídí i otáčky žacího nože, které jsou konstantní, čímž se dosahuje kvalitních výsledků práce. Zvláštní skupinu tvoří plně automatické sekačky Husqvarna Solar Mower poháněná sluneční energií a Husqvarna AutoMower, která proud pro nabíjení baterií získává ve speciální nabíjecí stanici. Při vybití baterie si sekačka sama najde cestu do nabíjecí stanice a po nabití pokračuje v práci, třeba i v noci.

Obě sekačky jsou optimální pro plochu o rozměrech do 1200 m2. Baterie slouží k vlastnímu pojezdu a k pohonu motoru žací hlavy. Sekačky nepotřebují prakticky žádnou obsluhu – plocha sečení je vymezena smyčkou vodiče položenou podél okrajů trávníku. Přiblíží-li se sekačka k okraji, senzor detekuje smyčku, stroj se otočí a pokračuje v práci. Podobně senzor reaguje i na pevné překážky. Krátké ústřižky trávy zapadnou do trávníku a slouží jako hnojivo. Vestavěný programátor času umožňuje stanovit časové horizonty pro práci sekačky.

Nejširší nabídku u Husqvarny přesto mají SEKAČKY S BENZINOVÝM MOTOREM. K nejoblíbenějším typům benzinových sekaček Husqvarna patří modelová řada Royal vybavená vedle koše pro sběr trávy také vlastním pohonem kol (označení S), regulací rychlosti pojezdu (S3 – tři rychlosti nebo SV – variátor), elektrickým startérem (označení E), případně spojkou nože, která umožňuje jeho zastavení bez nutnosti vypínání motoru (BBC). Vedle osvědčených modelů R 43S, R 153 S/S3/S3 BBC přichází Husqvarna s jarními novinkami R 52 S/SE, R 146 S Autostart a moderně řešenou sekačkou R152SV.

O kvalitě výrobků se značkou Husqvarna se může každý přesvědčit u autorizovaných prodejců, kteří vám ochotně poradí při výběru sekačky. Navíc vedle prodeje zabezpečují i záruční a pozáruční servis. Jejich adresy najdete ve Zlatých stránkách a na nových internetových stránkách na adrese www.husqvarna.cz .

Husqvarna 64

Husqvarna Royal 47 RC

Husqvarna AutoMower

Kvalita od Husqvarny