Kuchyně a kuchyňky

Rubrika: Interiér

Srdce domu. Tak láskyplně nazýváme kuchyně. Ať je tato místnost velká jako stodola nebo jde o kamrlík na pár přešlápnutí, měla by být hezká a funkční. U nábytku záleží na finančních možnostech i na fantazii, jak sladit staré kousky nábytku s novým vybavením.


Pro radost

Poličky, stoly, truhly a příborníky, které máte, použijte jako solitéry a dokupte k nim stylovou linku. Nebo moderní nábytek kuchyně doplňte replikou, kouskem z bazaru nebo ze starožitnictví.


 

I malá kuchyňka je funkční. Vedle okna je místo na úzké skříňky. Prohloubený parapet slouží jako stolek (IKEA)


 

Velkou roli hraje také funkční a stylové osvětlení jídelního stolu, u kterého se kromě jídla odbývá i spousta dalších činností (vybrat dle fota – IKEA, Anglická sezóna, Alife style, Bella Rose)

 

Drobný psací stolek se zásuvkou v barevném provedení s patinou doplní většinu kuchyní v bílém laku nebo z přírodního dřeva (Almara Shop)

V kuchyni by neměly chybět vhodné hodiny (Bella Rose)

Do rustikálních kuchyní se skvěle hodí keramický dřez. Ten ale potřebuje speciální skříňku (dle fota – IKEA, Dřezy Systém Ceram)

Starou skříňku polepte vzorovanou tapetou nebo ji můžete koupit (Almara Shop).

Velkou roli hraje také funkční a stylové osvětlení jídelního stolu, u kterého se kromě jídla odbývá i spousta dalších činností (IKEA, Bella Rose)

Připravila: Helena Štětinová

Foto: Richard Guryča, IKEA, Almara Shop, Bella Rose, Centrum tradičního bydlení

www.ikea.cz,  www.bellarose.cz, www.kuchyne-bohemian.cz, www.almara-shop.cz

Kuchyně a kuchyňky