Slušivé oblečení pro zahrádkářky

Rubrika: Zahrada

Zástěra s několika velkými nakládanými kapsami a odepínatelnou kapsou na mobil

O praktickém oblečení pro práci na zahradě, navíc ještě slušivém, si mohly donedávna nechat zahrádkářky jen zdát. Ale to se naštěstí mění.

Při zahradnických pracích potřebujeme při sobě mít různé drobné nářadí, ale i dnes již pro většinu lidí nepostradatelný mobilní telefon a další nezbytnosti. Na trhu se konečně objevuje oblečení a obuv, určené pro ženy zahrádkářky.

Jde o slušivé pracovní oblečení s mnoha různě velkými kapsami a poutky, vhodnými pro uložení nebo zavěšení drobného zahradnického nářadí, nechybí odepínací kapsička na mobil. Můžeme vybírat z několika typů kalhot – do pasu i s laclem, pod kolena i dlouhé. Praktické jsou „kapsy“ na kolenou na vložení pěnových polyuretanových nákoleníků, které oceníme při práci vkleče.

Zvolit můžeme i kalhotovou sukni nebo zástěru, také vybavené mnoha kapsami. Kolena a kapsy vyztužené nylonem jsou pevnější, větší pohodlí dávají kalhotám v bocích vložené pružné klínky. To vše lze doplnit barevně sladěnými tričky, vestami, mikinami, bundičkami. Pro případ deštivého počasí zvolíme nepromokavé kalhoty a bundu.

Oblečení můžeme doplnit různými typy pracovních rukavic, nízkými botami i vysokými holínkami, plátěným kloboukem nebo šátkem. Ošizeny nezůstanou ani malé zahrádkářky – i pro ně můžete koupit kalhoty ve stejném stylu jako pro maminku.

Jako materiál se osvědčily pevná bavlna i směsové a polyesterové materiály. Hezké je barevné sladění všech částí oblečení i opakující se vzor. Barvy, jako je hnědá, béžová, růžová či modrobílý proužek a vzor růžiček i další rostlinné motivy, jsou do zahrady jako stvořené. A když se vzory opakují i na obuvi a rukavicích, můžou být na zahradě chalupářky sladěny od hlavy až k patě.

www.anglickasezona.cz, www.4home.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: GARDEN GIRL A ARCHIV

Slušivé oblečení pro zahrádkářky