Koupání za každého počasí

Rubrika: Zahrada

Máte bazén? Se zastřešením si můžete dopřát koupání i ve dnech kdy slunce pobytu ve vodě příliš nepřeje.

 

Zastřešení Albixon Klasic je obloukové zastřešení, které staticky nejvíce odolává působení povětrnostních vlivů, hlavně sněhu

 

Koupací sezónu si můžete protáhnout až o 4 měsíce, zastřešení přitom dokáže zvýšit teplotu vody až o 7 °C. Současně nám ulehčí péči o bazén, protože podstatně omezí padání nečistot na vodní hladinu. Některá zastřešení plní i roli bezpečnostního prvku, protože ho lze zamknout, a tak zamezit přístupu malých dětí k vodě.
Pevné zastřešení je ideální pořídit rovnou při stavbě bazénu. Protože ale jde o větší investici, mnozí ho řeší až dodatečně. V tom případě je třeba při výstavbě myslet pouze na to, že za bazénem musí být k dispozici zhruba 2,5 metru volné plochy, aby bylo možné zastřešení odsunout.

 

 

Vyberte si to pravé
Sortiment zastřešení bazénů dává na výběr mezi několika základními typy a v rámci každého z nich mezi několika délkami a mnoha výškovými a šířkovými variantami.
Konstrukce zastřešení bývá v základní podobě vyrobena z odolných hliníkových eloxovaných profilů. Podle požadované délky ho lze standardně pořídit složené od dvou do šesti segmentů a zastřešit s ním plochu až do 12,7 metru. Široké může být až do sedm metrů.
Krytí se vyrábí z odolného dutinkového polykarbonátu, takže mu neublíží ani prudké rozmary počasí. Protože realizace zastřešení je velmi rychlá, lze se do ní pustit kdykoli i v průběhu koupací sezóny.

 

Stabilní přenosné zastřešení Mountfield Azuro pro nadzemní i zapuštěné bazény

 

Solární elektrický posuv
Sluníčko dnes pomocí solárních plachet nebo panelů ohřívá vodu v bazénu a dokonce pohání posuv zastřešení. Jeho akumulátory jsou dobíjeny ze solárního panelu, umístěného na zastřešení. Pro pohodlí majitelů je ovládání elektrického posuvu zajištěno jednoduchým dálkovým ovladačem. Solární elektroposuv Sundrive u nás jako první vyvinula firma Albixon.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: archiv firem

Koupání za každého počasí