Pomocníci pro zpracování úrody aneb Když sklizeň vrcholí

Rubrika: Zahrada

Během léta a podzimu nás zahrada i les obdarují nejrůznějšími plody, ovocem, zeleninou, bylinkami, které můžeme zpracovat a uskladnit na pozdější dobu. S moderním kuchyňským vybavením to půjde mnohem lépe.

Pasírovač zeleniny

Na přípravu domácího rajčatového protlaku či jiných zeleninových pyré upotřebíte univerzální pasírovač Banquet z nerezového materiálu. Je vybaven dvěma nástavci – na jemné či hrubší kousky.
Cena 399 Kč.

www.decodoma.cz

Mixér na koktejly

Smoothie maker Concept SM-3350 „shake and go” umožňuje přípravu i konzumaci nápoje v jedné nádobě. Kromě ovocných shaků v něm uděláte i proteinové nápoje, ledovou kávu, využijete ho při drcení ledu nebo rozmíchání různých dietních koktejlů.
Cena 699 Kč.

www.my-concept.cz

Sušička s časovačem

Sušení ovoce, zeleniny, hub, květin, masa, ryb a těstovin se sušičkou Concept SO-1060 nebylo nikdy tak jednoduché. V přístroji je zabudován digitální časovač, na termostatu lze nastavit teplotu sušení od 35 do 70 °C.
Cena 1 799 Kč.

www.my-concept.cz

Lis na ovoce

Nízkootáčkový lis na ovoce a zeleninu LO 7045 Juicer překvapí svou variabilitou a funkčností. Během dvoufázového procesu pomalého odšťavňování se uchovávají ve šťávě vitamíny i živiny, přitom se ovoce nebo zelenina vymačkají doslova do poslední kapky. Hlavní předností přístroje je minimum odpadu.
Cena 3 999 Kč.

www.my-concept.cz

Zavařovací hrnec

Lze v něm zavařovat kompoty, marmelády, zeleninové směsi, houby, maso i hotová jídla. Hrnec Concept ZH 0010 má termostat, který umožňuje mít teplotu vody pod kontrolou, což ocení i včelaři při rozpouštění medu.
Cena 1 990 Kč.

www.my-concept.cz

Strouhací mixér

Všestranný Moulinex DJ 810532 Fresh Express Max zvládne nejen strouhání, krouhání a krájení (včetně tvrdého sýru), ale i kostičky. Takže zavařování červené řepy bude hračkou!
Cena 1 917 Kč.

www.mall.cz

Sušička i jogurtovač

Pod názvem Concept SO1050 se skrývá šikovný přístroj spojující funkce sušičky a jogurtovače. Na sedmi platech lze sušit ovoce, zeleninu, houby nebo i nudle. Dvě speciální síta jsou přizpůsobena k sušení bylinek. Domácí jogurty můžete vyrábět v horní nástavbě.
Cena 1 999 Kč.

www.my-concept.cz

Všestranný mlýnek

Kuchyňský mlýnek Concept Professional Multi MM 4230 dokáže odšťavnit i malé plody s jadérky, jako má rybíz, angrešt, hroznové víno nebo maliny. S dalšími nástavci ho využijete ke strouhání zeleniny, mletí masa nebo při pečení vánočního cukroví.
Cena 4 999 Kč.

www.my-concept.cz

Šikovný kráječ

Na kráječi Culinaria se třemi různými nástavci (na hranolky, na jemné krájení a na plátkování) lze nakrájet potraviny na stejně velké kousky. Ty padají do praktického zásobníku. Cena 329 Kč.

www.decodoma.cz

text: Martina Lžičařová
foto: Shutterstock a archiv firem

Pomocníci pro zpracování úrody aneb Když sklizeň vrcholí

Pomocníci pro zpracování úrody aneb Když sklizeň vrcholí