U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KDYSI DÁVNO CHTĚL LÍTAT

Kategorie: Volný čas | Autor:

SOUTĚŽ O 5 CD

Petr Rezek se k tomu přiznává hned v úvodu nového alba, které potěší nejen jeho příznivce, ale milovníky příjemných melodií s prvky rocku vůbec. Pokud jste již zapomněli, píseň “o létání” se vlastně jmenuje Modrá zem a jde o Nilssonův hit z filmu Půlnoční kovboj. Pavel Žák jej vybavil parádním českým textem, který si budete spolu s interpretem ještě mnoho dnů zpívat nahlas i v duchu.

Z tohoto rodu je ostatně většina Rezkových písniček: Tulák po hvězdách, Prší krásně, Přátelství, Když je klukům 15 let, Pilot, Život je film a další. Nám dříve narozeným vracejí mládí – a našim potomkům, věřím, padnou do noty také. Vedle původních písniček, které pro Petra skládali například Karel Vágner, Vítězslav Hádl nebo Jiří Zmožek, jde totiž v mnoha případech o velmi šťastný výběr se světového repertoáru hvězd, jako byli Bob Dylan a George Harrison, Umberto Tozzi nebo Kevin Johnson.

Nelze při této příležitosti nevzpomenout, že hudební kariéra Petra Rezka je spojena s legendárními formacemi, jako byly Big beat Karkulka, Juventus a Kardinálové a se jmény Viktor Sodoma, s nímž zpíval společně v orchestru Františka Ringo Čecha, Petra Černocká, jeho kolegyně u Kardinálů a Hanka Zagorová, s níž strávil několik pěkných let v orchestru Karla Vágnera. Že na tu dobu oba rádi vzpomínají – o tom svědčí fakt, že Petr nechybí na Hančiných albech a “Duhová víla” na těch jeho. Zmíněný duet, který Hance zůstal i jako přátelské označení, nechybí ani na novém Rezkově výběru, nemějte obavu. A vedle něj ještě slavná písnička “Stumblin” britsko-americké dvojice Chris Norman a Suzi Qatro. Pod jakým názvem ji zpívají čeští interpreti, to bude otázka dnešního kvízu. Napovídat moc nebudeme, myslím, že nezaváháte.

Ale dejme se do soutěžení: Druhý duet na tomto cédéčku, který nazpíval Petr Rezek s Hanou Zagorovou, se jmenuje:

Jen pusu mi dej

Ta pusa je tvá

Nejsi jediná

Své tipy můžete posílat na naši adresu do 30. září.

Kdo zvítězil v červenci?

Šlo o velmi příjemný projekt, při jehož realizaci se sešla Jitka Vrbová se Standou Chmelíkem. Na jejich album s názvem Tam pod nebeskou bání se mohou těšit ti, kteří věděli, že Jitka donedávna provozovala a také milovala řemeslo učitelské – a byli vylosováni, tedy: Josef Bareš z Radimovic, Jiří Moravec z Trutnova, Iva Stehnová z Chotěboře, Alena Vlachová z Prahy 2 a Dana Volfová z Prahy 19.

KDYSI DÁVNO CHTĚL LÍTAT